ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - הבחורות איתן אני נפגש מתנגדות לנסיעה לאומן. איך להתייחס?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
הבחורות איתן אני נפגש מתנגדות לנסיעה לאומן. איך להתייחס?

שאלה:

מאת יוגב:
שלום. אני חסיד ברסלב שנים רבות, ומאוד דבוק בתורתו של ר' נחמן ואני בן 21 וחצי. הרבה פעמים אני נפגש עם בנות חרדיות שהם לא שייכות לזרם ברסלב, אולם הם לא מתנגדות ומוכנות לשמוע תורת ברסלב. הבעיה היחידה שיש להן היא "אומן ראש השנה" איך יש להתייחס במצב כזה? בברכה, יוגב.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ה' לסדר משפטים כ"ג שבט ה'תשע"ב

שלום וברכה אל יוגב נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

אם אתה חסיד שנים רבות ודבוק בתורתו של רביז"ל, ואתה סך הכל בגיל עשרים ואחד וחצי, איך אתה נפגש עם בנות חרדיות וכו'? בחור צריך להתחתן ולא להיות בררן ולפגוש בנות וכו'.

תאמין לי שאין שום בעיות, הרגע שמתחתנים לשם שמים האשה לא תתנגד על חסידות ברסלב ועל נסיעה לאומן על ראש השנה, אדרבה היא תעזור לך.

עליך לבקש הרבה ממנו יתברך שתזכה למצוא את בת זוגך ולא להסתובב עם בנות וכו', רביז"ל אמר (ליקוטי מוהר"ן חלק ב' סימן פ"ט) שהצדיק הוא השדכן ומשדך כל השידוכים, לדעתי אתה עדיין לא חסיד ברסלב.

תבקש הרבה את הקדוש ברוך הוא שתזכה להיות מקורב באמת אל רביז"ל ואז תהיה זהיר בקדושת העינים ובקדושת הברית.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'צור קשר' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup