ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - מה עושים כשהבעל מתחזק במצוות אך כופה את דרכו בבית?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
מה עושים כשהבעל מתחזק במצוות אך כופה את דרכו בבית?

שאלה:

מאת שירן:
שלום כבוד הרב, אני נשואה לבעל תשובה ויש לנו שני ילדים. אני באה מהזרם הדתי לאומי ואילו בעלי מתחזק והתחרד, אנחנו שני עולמות שונים. בעלי כופה את אורח חייו בבית ואיני יכולה להתמודד עם הכפייה הדתית הזו. אני מרגישה שזה גדול עליי. מבקשת עצה להמשך דרכנו. מה לעשות? פניתי לרבו והוא לא מוכן לעזור לי, בעלי מושפע מאוד ממנו. רבו אמר לי שהחלטה בידיי ושאני צריכה להחליט. אני לא יודעת מה עושים וכיצד השלום והשקט ישררו בביתי, אני מכבדת מאוד את דרכו אך אני לא מסוגלת.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ו' ערב שבת קודש לסדר משפטים כ"ד שבט ה'תשע"ב

שלום וברכה אל שירן תחי'

לנכון קבלתי את מכתבך.

לדעתי כל הבעיות בביתך זה מחמת חסרון שמחה, שזה נובע מחמת חסרון אהבה, כי אם היה שורה אהבה בתוך ביתכם, אז הייתם שניכם את ובעלך מבינים אחד את השני, ולא הייתם עושים עסק משום דבר.

בוודאי אסור לאחד לכפות את דעתו ואורח חייו על השני, כי זה גורם למחלוקת בבית, צריכים להיות כל כך שמח שזכינו להבראות מזרע ישראל, ולא עשני גוי כגויי הארצות עד שעל ידי שמחה הזו מתבטל הענין של שני עולמות שונים וכו' כולנו יהודים מאמינים בו יתברך, וכולנו בני אברהם יצחק ויעקב, וכל אלו הלשונות "דתי לאומי" "חרדי" זה הכל הבל הבלים, אנחנו יהודים בני הקדוש ברוך הוא כמו שכתוב (דברים יא) "בנים אתם להוי"ה אלקיכם" ולכן אתם צריכים להגיע קודם לשמחה אמיתיית, שהשמחה יהיה בתוך ביתכם, וזה יביא אהבה והבנה הדדית ביניכם, ואף אחד לא יכפה את דעתו על השני, ואז יחזור השלום בביתכם, ואף אחד לא ירגיש שכופים עליו וכו'.

וזכרי היטב מה שאמרו חכמינו הקדושים (סוטה יז.) איש ואשה זכו שכינה ביניהן, ואמרו (ירושלמי ברכות פרק ט' הלכה ח') אי אפשר לאיש בלא אשה ואי אפשר לאשה בלא איש אי אפשר לשניהן בלא שכינה, ובמקום שהשכינה נמצא שם הברכה מצויה, רק שיהיה ביניהם שלום ואהבה גדולה מאד, כי שלום אמרו חכמינו הקדושים (שבת י) זה שמו של הקדוש ברוך הוא, ולכן אם מכניסים את הקדוש ברוך הוא בתוך הבית, זה נקרא שלום בית, היינו שמו של הקדוש ברוך הוא בתוך הבית.

ולכן חבל לכם להתווכח וכו', מכל שכן חבל מאד שאחד יכפה את דעתו על הזולת וכו', יותר טוב שישרה ביניכם אהבה אחווה וריעות והבנה הדדית, ואז תהיו הכי מאושרים בחייכם.

 הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפני תשכילי ותצליחי.

המאחל לך שבת שלום

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'צור קשר' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

2 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup