ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - אני המפרנסת העיקרית בבית והפרנסה קשה, מה עושים?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
אני המפרנסת העיקרית בבית והפרנסה קשה, מה עושים?

שאלה:

מאת עדי:
שלום וברכה כבוד הצדיק. הייתי רוצה לקבל ממך עצה לגבי הפרנסה. בעקבות לידתו של בני השני ירדה לי העבודה, הפכתי להיות ממורמרת חסרת אנרגיות, ולא נעימה כלפי הסביבה. אומר רק שאני מנהלת עסק עצמאי של מכון יופי ומקבלת רק בנות. לא יודעת מה לעשות. אציין שאני ממש משתדלת לעשר כשאני יכולה. אני בהריון שלישי, בחודש שישי, וממש חייבת פרנסה המשכורת שלי היא העיקרית בבית. תודה רבה, עדי.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ו' ערב שבת קודש לסדר משפטים כ"ד שבט ה'תשע"ב

שלום וברכה אל עדי תחי'

לנכון קבלתי את מכתבך.

עלייך לזכור שרביז"ל אמר (ליקוטי מוהר"ן חלק ב' סימן כ"ד) מצוה גדולה להיות בשמחה תמיד; וצריכים להכריח את עצמו בכל הכוחות רק להיות בשמחה, כי פגעי ומקרי הזמן מושכים את האדם תמיד אל המרירות והדכאון ועצבות וכו' וכו'.

ולכן אסור לך לכתוב דבר כזה שאת הפכת להיות ממורמרת, חסרת אנרגיות וכו' וכו', אדרבה ככל שתהיי יותר שמחה ועליזה יכנס בך רצון חזק להתפתח יותר ויותר ולהיות עצמאית, וצדיקים אמרו שהשם של פרנסה שיוצא מפסוק (תהלים קמ"ה) פותח' את'  ידיך' שהוא סופי תיבות חת"ך, שם של פרנסה 'חותך חיים לכל חי', השם הזה יוצא גם מהפסוק (דברים ט"ז) והיית' אך' שמח', סופי תיבות חת"ך, כי על ידי תוקף השמחה מושכים לעצמו פרנסה בניקל.

ולכן אסור לך ליפול בדעתך וברוחך וכו', ומכל שכן תשתדלי מאד מאד רק להיות בשמחה ולא להיות ממורמרת, אדרבה תשמחי עם המתנות שנתן לך הקדוש ברוך הוא ילדים חמודים, ועכשיו את גם בהריון, יעזור הקדוש ברוך הוא שהכל יעבור בקלות, ותולידי בקלות מאד מאד, ולכן מה לך לדאוג? הקדוש ברוך הוא יפרנס אותך בהרחבה גדולה.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

המאחל לך שבת שלום

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'צור קשר' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup