ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - מה לעשות לגבי זה שיש לי אוירה לא נעימה בעבודה שלי?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
מה לעשות לגבי זה שיש לי אוירה לא נעימה בעבודה שלי?

שאלה:

מאת מנחם:
שלום לרב, יש לי שאלה קצת מורכבת. אני בעל תשובה כעשר שנים בן 50. נישאתי לפני חמש שנים, אך עדיין לא זכינו לפרי בטן. עברנו לגור בעיר חרדית ואני עובד כאיש תמיכת מחשבים במשרד ממשלתי. יש הרבה מעלות לעבודה אבל יש בעיה עצומה, אני עובד בחדר עם עוד 12 אנשים גברים ונשים. האוירה היא ממש לא חיובית בלשון המעטה אני משלם על זה מחיר גדול, כי אני מאוד עדין וגם לפני שחזרתי בתשובה לא התאימה לי האוירה הזו, קל וחומר כעת כאשר הנפש מתעדנת, המראות הדיבורים והאוירה הם ממש לא נעימים. מה הרב מציע לעשות? בתודה מנחם.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום א' לסדר תרומה כ"ו שבט ה'תשע"ב

שלום וברכה אל מנחם נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

דבר גדול מאד שזכית לחזור בתשובה שלימה, וכך אמרו חכמינו הקדושים (ברכות לד) במקום שבעלי תשובה עומדים, שם אין צדיקים גמורים יכולים לעמוד.

עם כל זאת עליך לדעת שהבעיה שלך זה לא נובע מחזרה בתשובה וכו', יש בני אדם שהטבע שלהם להתרגש מה שהזולת אומר וכו', או מדבר וכו', או מתנהג וכו', וזה בעיה רצינית, וזה לא קשור לחזרה בתשובה. אם אתה עובד במשרד ממשלתי ואתה מקבל משכורת טובה, ויש לך תנאים טובים וכו' וכו', מה איכפת לך מה שיש שמה עוד שתים עשרה אנשים גברים ונשים וכו' וכו', אתה צריך להתרכז בעבודה שלך ולעשות אותה בשלימות, וכשאתה גמרת אתה הולך הביתה וגמרנו, למה לך להתבלבל מהזולת?

זה יסוד גדול שלימד אותנו רביז"ל לא להתבלבל מאף אחד בעולם, כמו שגילה לנו על הפסוק (יחזקאל ל"ג) "אחד היה אברהם" שאברהם אבינו עבד את הקדוש ברוך הוא בבחינת אחד ולא עניין אותו אף אחד, וכך צריך כל אחד להתנהג מי שהוא רוצה לחזור בתשובה, לא להתבלבל משום בריה שבעולם, ואז יצליח את דרכו תמיד.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'צור קשר' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

1 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup