ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - מדוע יש רבנים שמתבטאים בגזענות?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
מדוע יש רבנים שמתבטאים בגזענות?

שאלה:

מאת יוסף:
שלום כבוד הרב. יש מקרים של רבנים אפילו ידועי שם שלא מתייחסים בצורה שווה בין אשכנזי לספרדי. אפילו שמעתי שבעיני אחינו האשכנזים הדתיים, לפחות חלק מהם, אומרים שאנו הספרדים ספק יהודים האם זה נכון או שזה רק בלבולים?

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ד' לסדר תרומה כ"ט שבט ה'תשע"ב

שלום וברכה אל יוסף נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

לצערי הרב זה נכון, וזה נובע מרשעות ואכזריות מצד הס"מ שעושה פירודים בין נשמות ישראל, כי באמת כל היהדות תלוי רק בשולחן ערוך, שכתבו רבי יוסף קארו זי"ע שהיה ספרדי, ועליו פרוסה המפה שכתבו רבי משה איסרליש זי"ע שהיה אשכנזי, וידוע שמי שזז כהוא זה מהשולחן ערוך, כבר צריכים לחפש אחריו אם אין בו שמץ מינות רחמנא ליצלן, ורביז"ל הקפיד מאד על לימוד שולחן ערוך בכל יום, ואמר (שיחות הר"ן סימן כ"ט) שכל בר ישראל מחוייב ללמוד בכל יום הלכה, ומה אנחנו רואים? שהשולחן ערוך כלול מספרדי ומאשכנזי, וזה פשוט.

ולכן מי שמפריד בין אשכנזים לספרדים, צריכים לבדוק אחריו אם אין בו איזה פסול וכו', כי איך יכולים להפריד בין יהודים? כי כולנו זרע אברהם יצחק ויעקב, אין זה אלא חשש פסול יש בזה שמפריד בין אשכנזים לספרדים, וזה ברור כשמש.

[ולצערי הרב חויתי את זה על בשרי, כשנכנסנו לגור ביבנאל לפני עשרים וחמש שנה, הרשע סגר את מקוה הנשים, שאמר שהספרדיות מביאות כינים וכו', והוצרכתי לבנות מקוה חדשה בהצנע במסירות נפש הכי גדולה, ואז כבר ראיתי מה זה רשעות ואכזריות גזענות הארורה].

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'צור קשר' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup