ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - הורי עדיין חילונים, איך שומרים על כבודם מבלי להיכשל?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
הורי עדיין חילונים, איך שומרים על כבודם מבלי להיכשל?

שאלה:

מאת ריקי:
ברוך ה' זכיתי לחזור בתשובה לפני כשש שנים, הורי עדיין חילוניים ואני מקוה שגם הם יזכו לחזור בתשובה. כשאני באה אליהם עם בעלי והילדים, הם לא מבינים למה אני מבקשת מהם לכבות את הטלויזיה, וגם הם נעלבים שאנחנו לא יכולים לאכול את האוכל שהם מגישים לנו. יש לציין שהם שומרים על כשרות בסיסית (הכל כשר אבל לא בד"ץ). מה עושים במקרה הזה? מצד אחד אנחנו לא רוצים להכשל, ומצד שני לא רוצים לצער את ההורים. אשמח לקבל עצה מהרב בנושא זה. בתודה.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ד' לסדר תרומה כ"ט שבט ה'תשע"ב

שלום רב אל ריקי תחי'

לנכון קבלתי את מכתבך.

את ובעלך צריכים מאד מאד להתחזק ולשמוח מאד שזכיתם לחזור בתשובה שלימה אליו יתברך, שזה דבר יקר מאד מאד, וחכמינו הקדושים אמרו (ברכות לד) במקום שבעלי תשובה עומדים שם אין צדיקים גמורים יכולים לעמוד, עם כל זאת אתם צריכים לזכור אשר מצוות כיבוד אב ואם זה מצוה גדולה מאד מאד, עד כדי כך שאמרו חכמינו הקדושים (תנא דבי אליהו רבה פרשה כ"ו) כל העולם כולו של הקדוש ברוך הוא, ואין הקדוש ברוך הוא מבקש מהאדם רק שיכבד אב ואם; ואמרו (פסיקתא רבתי) חמורה שבחמורות כבד את אביך ואת אמיך; ואמרו (קידושין ל:) שלשה שותפין הן באדם, הקדוש ברוך הוא, ואביו ואמו, בזמן שאדם מכבד את אביו ואת אמו, אמר הקדוש ברוך הוא מעלה אני עליהם כאילו דרתי ביניהם וכבדוני.

רואים מזה אם מכבדים אבא ואמא בזה מכבדים את הקדוש ברוך הוא, ולכן צריכים רק להסביר יפה לההורים מה זה שבת וכו', ומה זה כשרות וכו', ואתם לא רוצים לפגוע בהם חס ושלום, ואדרבה אתם אוהבים אותם מאד מאד, והיום יכולים לקנות את המוצרים הכי טובים בהכשר מצויין בכל החנויות הגדולות בכל הארץ, ואין בעיה לקנות מוצרים מבד"ץ "בית יוסף", או מ"הרב לאנדא", או מבד"ץ "העדה החרדית", והמחיר הוא שווה ככל המוצרים, ואני בטוח אם תסבירו את זה בצורה יפה מאד לההורים, הם לא יקפידו, העיקר לכבד מאד את ההורים, ואסור להדריך אותם איך להתנהג וכו' וכו', אדרבה אם הם יראו את יופי הדת שהילדים מכבדים ואוהבים את אבא ואמא ואינם משתדלים לעשות מחלוקת, זה בעצמו יחזיר אותם בתשובה.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפני תשכילי ותצליחי.

 

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'צור קשר' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

1 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup