ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - כל אחד עובר משברים, איך אפשר להיות "בשמחה תמיד"?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
כל אחד עובר משברים, איך אפשר להיות "בשמחה תמיד"?

שאלה:

מאת פנינה:
שלום לצדיק היקר, ה' יברך אתכם באריכות ימים. רבי נחמן כותב בספריו פעמים רבות "מצווה גדולה להיות בשמחה תמיד", השאלה היא איך באמת אפשר להיות בשמחה תמיד, הרי כל אחד עובר משברים בחיים, ואיך אפשר להיות בשמחה תמיד?

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ו' עש"ק לסדר תרומה ב' דר"ח אדר ה'תשע"ב

שלום וברכה אל פנינה תחי'

לנכון קבלתי את מכתבך.

עלייך לדעת שמה שרביז"ל אמר (ליקוטי מוהר"ן חלק ב' סימן כ"ד) מצוה גדולה להיות בשמחה תמיד, ולהתגבר להרחיק העצבות והמרה שחורה בכל כוחו, וכל החולאת הבאין על האדם כולם באים רק מחמת קלקול השמחה וכו', וגם חכמי הרופאים האריכו בזה שכל החולאת באים לאדם מחמת מרה שחורה ועצבות, והשמחה הוא רפואה גדולה; זה לא שרביז"ל נותן עצה לאדם תהיה בשמחה ועל ידי זה תהיה גם בריא בגשמיות ומכל שכן ברוחניות וכו' וכו', אלא רביז"ל אומר בפירוש מצוה גדולה להיות בשמחה תמיד, שכל רגע ודקה שאדם שש ושמח הוא מקיים בזה מצוה גדולה, שהמצוה הזה כלולה מכל המצוות.

כי באמת בזה שאדם שש ושמח על נקודת יהדותו שנברא מזרע ישראל, בזה הוא מראה שהוא מאמין בהקדוש ברוך הוא באמונה פשוטה, כי אחרת לא היה שמח, ומכל שכן בשעה שמקיים איזה מצוה והוא שמח, אמר רביז"ל (ספר המדות אות שמחה סימן א') כשאדם עושה מצוה בשמחה בידוע שלבו שלם לאלקיו.

ועליך לדעת אשר שמחה זה הגאולה, כי אצלו יתברך נאמר (דברי הימים א' ט"ז) "עוז וחדוה במקומו", ולכן בזה שאדם שש ושמח יהיה נכון לבו בטוח שהוא נמצא אצלו יתברך, כי שם שורה רק השמחה.

אבל אני מוכרח להגיד לך שרביז"ל גילה לנו בפירוש שלהיות בשמחה זה העבודה הכי קשה, אדם צריך למסור את נפשו רק להיות בשמחה, ותיכף ומיד כשבר ישראל תמיד בשמחה נפתח לו כל הפתחים להצלחה, וכמו שאמר רביז"ל (ספר המדות אות שמחה חלק ב' סימן א') מי שהוא שמח תמיד על ידי זה הוא מצליח.

ודעי לך שכולם אוהבים אדם שתמיד שמח, ולכן אשרי מי שעובד רק על נקודת השמחה, ואז יהיה לו הכל.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפני תשכילי ותצליחי.

המאחל לך שבת שלום וחודש שמח

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'צור קשר' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

2 תגובות

    • 5.
    • מאת: לאה טובה
      אני מאוד עצבנית לא מצליחה לראות את הטוב שבהם.רוב הזמן כועסת ורק מתעסקת בניראות .מה לעשות?
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup