ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - האם זמר חילוני שחוזר בתשובה יש לו חשיבות מיוחדת בשמיים?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
האם זמר חילוני שחוזר בתשובה יש לו חשיבות מיוחדת בשמיים?

שאלה:

מאת גילה:
לאחרונה רואים המון זמרים שחוזרים בתשובה ומתחילים להתקרב ליהדות, למשל עמיר בניון, אהוד בנאי, שלומי שבת, ועוד הרבה. מה זה אומר שפתאום המון זמרים חוזרים בתשובה? והאם זמר או איש מפורסם שחזר בתשובה זה בשמיים יותר חשוב מאשר אדם רגיל?

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ו' עש"ק לסדר תרומה ב' דר"ח אדר ה'תשע"ב

שלום וברכה אל גילה תחי'

לנכון קבלתי את מכתבך.

רביז"ל אמר (ליקוטי מוהר"ן חלק א' סימן ג') שצריכים מאד מאד לשמור לא לשמוע ניגון ממנגן רשע, כי כח הנגינה מאד מאד גבוה, ויכול להגביה את האדם לתכלית עליה, ואם שומעים ניגון ממנגן רשע אזי סוחב אותו למטה אל הקליפות וכו', מה שאין כן כששומעים ניגון ממנגן יהודי ירא שמים כשר והגון, אזי מגביה את רוחו, ואמר רביז"ל (שם) כי הנגינה בקדושה מביא את האדם עד נבואה. ולכן אנחנו מוצאים כל הנביאים היה לפניהם כלי זמר, כמו שאמר שמואל לשאול (שמואל א' י') "ויהי כבואך שם העיר ופגעת חבל נביאים יורדים מהבמה ולפניהם נבל ותוף וחליל וכינור והמה מתנבאים", וכן אלישע אמר (מלכים ב' ג') "ועתה קחו לי מנגן והיה כנגן המנגן ותהי עליו יד הוי"ה".

רואים מזה שנגינה דקדושה יכול להביא את האדם לנבואה, שאדם ידבק את עצמו באין סוף ברוך הוא, ואמר רביז"ל (שם) בשביל זה אנשים רגיל בפיהם לומר שחזנים הם שוטים ואינם בני דעה, מאחר שאין כוונתם בשירה ובזמרה שלהם לדבק את עצמו בו יתברך.

והנה מובא מצדיקים שהיכל הנגינה סמוך ממש אל היכל התשובה, ובשביל זה אנשים אומרים ש"חזנים הם שוטים" כי אם כבר הגעת להיכל הנגינה למה לא תקפוץ גם אל היכל התשובה?

ולכן זה דבר גדול מאד מאד שפתאום המון זמרים חוזרים בתשובה, ובוודאי הם מאד מאד חשובים בעיניו יתברך, כי הם יכולים עכשיו להשתמש עם השירה והזמרה שלהם בקדושה, לקרב יהודים אל הקדוש ברוך הוא, ולא בשביל כסף, אלא לשם שמים, לשמח אלקים ואנשים, אשריהם ואשרי חלקם.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפני תשכילי ותצליחי.

המאחל לך שבת שלום וחודש שמח

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'צור קשר' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

1 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup