ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - האם זה נכון שמי שידפיס את ספר "אשר בנחל" תהיה לו ישועה?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
האם זה נכון שמי שידפיס את ספר "אשר בנחל" תהיה לו ישועה?

שאלה:

מאת ישראל:
האם זה נכון שמוהרא"ש שליט"א הבטיח שכל מי שידפיס כרך אחד מסדרת הספרים "אשר בנחל" תהיה לו ישועה מובטחת במה שהוא צריך? והאם צריך לשלם את הוצאות כל הכרך, או שכמה חברים יכולים להצטרף ביחד ולהדפיס כרך אחד ולכולם תהיה ישועה?

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום א לסדר תצוה ג' אדר ה'תשע"ב

שלום וברכה אל ישראל נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

כן זה אמת, אני הבטחתי מי שנמצא בצרה וכו', או שצריך ישועה וכו', ידפיס כרך אחד משו"ת "אשר בנחל" ויהיה בטוח שיצא מהצרה שלו וכו', או יומשך עליו ישועה גדולה, ואשרי מי שיכול לאסוף כסף ולהתחבר עם עוד כמה חברים ולהדפיס כרך אחד משו"ת "אשר בנחל", ויראה ישועה, ואני חזק בדבר זה מאד, כי המכתבים האלו נכתבו לבחורים ואברכים וכו', לבנות ולנשים וכו', שכל אחד שפך מר לבו, והמכתבים האלו הם תשובות על השאלות שלהם, והיה להם כמים קרים על נפש עייפה, ולכן מי שעוזר להדפיס יהיה לו ישועה, ואפילו אם כמה וכמה אנשים מצטרפים להדפיס כרך אחד משו"ת "אשר בנחל", כולם יראו ישועה.

ומי יתן שמהיום והלאה תעשה לעצמך קביעות לקרוא בכמה מכתבים משו"ת "אשר בנחל", ותזכה להתחזק בכל מה שעובר עליך, כי ההתחזקות שנמצא שמה לא תמצא בשום ספר בעולם, העיקר תוציא את העצבות והמרירות והדכאון שנכנס בך על ידי פגם הברית וכו', שהחטא הזה מכניס באדם ספיקות באמונה בו יתברך, וקושיות על הצדיקים.

וכבר אמר רביז"ל (שיחות הר"ן סימן ל"ח) על הפסוק (תהלים ע"ג ט') "שתו בשמים פיהם ולשונם תהלך בארץ", כי עכשיו נתפשט האפיקורסות שהותרה הרצועה לדבר סרה על כל הצדיקים ועל כל יראי השם, והוא כמו מי שפושט לשונו נגד כל העולם שאינו משגיח על כל העולם, ובאמת זה האפיקורסות הוא נגד השם יתברך בעצמו, אך שהם בושים לדבר בפיהם על השם יתברך על כן הם מהפכין אפיקורסות שלהם לדבר על העולם. וזהו "שתו בשמים פיהם", שבאמת מה שמדברים בפיהם הוא באמת למעלה בשמים, כי עיקר דבריהם נגד השם יתברך כביכול, אך "לשונם תהלך בארץ", שמחמת שבושים לדבר בפיהם נגדו יתברך, על כן לשונם תהלך בארץ שפושטין לשונם נגד העולם, אבל באמת "שתו בשמים פיהם".

ולכן היות שכל ספרי שו"ת "אשר בנחל" מדברים רק מהקדוש ברוך הוא ומגלים את אמתת מציאותו יתברך בגילוי רב ונפלא מאד, ומראה לדעת שאפילו הירודים והנפולים גם כן יכולים לתקן את אשר קלקלו, ולכן כל מי שמדבר נגד שו"ת "אשר בנחל", הוא מדבר נגד הקדוש ברוך הוא, וזה ברור, כי מה כתוב בהספרים האלו? רק מלא כל הארץ כבודו וכו', ממלא כל עלמין וסובב כל עלמין ובתוך כל עלמין וכו'.

ולהיפך מידה טובה מרובה מי שעוזר להדפיס את השו"ת "אשר בנחל" שמגלה את אמתת מציאותו יתברך לכולם, וממשיך את השגחתו הפרטיית בזה העולם, בוודאי יראה ישועה גדולה מן השמים.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'צור קשר' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup