ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - למי התכוון רבנו כשאמר "הנלווים אל הצדיק"?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
למי התכוון רבנו כשאמר "הנלווים אל הצדיק"?

שאלה:

מאת שמואל:
לכבוד הצדיק שלום וברכה. ברצוני להבין את דברי רבנו שכתב בליקוטי מוהר"ן חלק א' סימן ח' אשר אסור להתגרות ברשעים אלא רק צדיק שביטל את התאוות בארבע יסודות מותר לו להתגרות ברשעים. ורבנו רושם שם שהצדיק הגדול כן יכול לרדת לצינור של הרשע וגם כל הנלווים אליו. שאלתי היא מי הם הנלויים אליו, הרי רבנו אמר שיש אצלי אנשים אשר השאול תחתיות לא מספיק להם? אשמח לקבל תשובה.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום א לסדר תצוה ג' אדר ה'תשע"ב

שלום וברכה אל שמואל נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

מה שרביז"ל אמר (ליקוטי מוהר"ן חלק א' סימן ח') שרק הצדיק שזיכך את הארבע יסודות שלו מותר לו להתגרות עם הרשעים, והוא נכנס לתוך הצינור של הרשע וכו', ושובר את הרע שלו וכו', וכותב שם "וגם כל הנלווים אליו" וכו', זה סובב על אלו התלמידים האמיתיים שלו שלא מחסירים יום אחד מלהתבודד עמו יתברך, וזוכרים היטב את יום המיתה, ולא מסיחים דעת כרגע מיום האחרון שלהם, ומתמידים בספריו הקדושים עד ששגור ספריו תורתיו ומעשיותיו ושיחותיו על פיהם בעל פה ממש, עליהם התכוון "וגם כל הנלווים אליו".

ומוצאים בסיפורי מעשיות (מעשה י"ב מהבעל תפלה) שהוא נתן רשות לכמה מאנשיו לילך לדבר עם אחרים וכו', עיין שם, כי לדבר עם אחרים ולרדת לתוך הצינור שלהם, על זה צריכים רשות מהצדיק, כי לקרב אנשים צריכים כח הרשאה מהצדיק האמת, ועיקר כח הרשאה שמקבלים מהצדיק האמת הוא לרחם על הרחוקים ולדונם לכף זכות, ומי שיכול למסור את נפשו לדון את הזולת לכף זכות, יהיה מה שיהיה ויהיה איך שיהיה וכו' וכו', הוא דייקא יכול לקרב רחוקים, והוא נקרא "כל הנלווים אליו", אקווה שתבין דבר מתוך דבר.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'צור קשר' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup