ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - איך אפשר להגיע לאהוב את הצדיק אהבת נפש?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
איך אפשר להגיע לאהוב את הצדיק אהבת נפש?

שאלה:

מאת מעוז:
שלום למו"ר מוהרא"ש. רבנו כותב בתורה קע"ו שצריך למהר לגרש את הרוח שטות, וזה ע"י שאוהב את הצדיק אהבת נפש. שאלתי היא איך אפשר להגיע לאהבה כזו, כי אני קורא בספריו של רבנו וכו' ובכל זאת זה לא מגיע לאהבת נפש. ועוד שרבנו כותב שצריך למהר כאילו זה תלוי בי. נשמח לקבל תשובת הצדיק.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ב' לסדר תצוה ד' אדר ה'תשע"ב

שלום וברכה אל מעוז נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

אהבת הצדיק נקרא מי שלומד בספריו הקדושים שאמר רביז"ל (ליקוטי מוהר"ן חלק א' סימן קצ"ב) ששם נמצא פניו שכלו ונשמתו, ולכן ככל שאדם לומד יותר את ספרי רביז"ל, כן נכנס בו אהבה גדולה מאד אליו, כי האור של רביז"ל נכנס בלב שלומד את דבריו, ועל ידי שנתקשר בקשר אמיץ אל הצדיק על ידי לימוד ספריו הקדושים, זה נקרא אהבת נפש, ועל ידי זה הוא נכלל לבו בלב הצדיק.

ואמר רביז"ל (ליקוטי מוהר"ן חלק א' סימן קע"ו) שבזה שאדם נכלל בלב הצדיק, על ידי זה נתנקה לבו מהרוח שטות שיש בו וכו', והרוח שטות בורח מלפני הצדיק וכו', וזה שאנחנו מוצאים רחמנא ליצלן שנכנס באדם איזה דיבוק השם ישמור, כיון שהביאו אותו אל הצדיק האמת, התחיל לבכות ולרעוד ולהשתולל וכו', כי הרוח שטות בורח מהצדיק האמת.

ולכן צריכים להתמיד בלימוד ספרי רביז"ל עד שיהיה שגור על פיו, ואז יכנס בו אהבה כל כך גדולה אל הצדיק, עד שירגיש חיות ואהבה אל הצדיק, ואמר רביז"ל (ליקוטי מוהר"ן חלק א' סימן קל"ה) ועיקר ההתקשרות והאהבה שיאהב את הצדיק אהבה שלימה, כמו שכתוב (בראשית מ"ד) "ונפשו קשורה בנפשו", תרגומו חביבא ליה כנפשיה, וכמו שכתוב (שמואל א' י"ח) "ונפש יהונתן נקשרה בנפש דוד", ואהבתו את הצדיק יהיה יותר מאהבת נשים, כמו שכתוב (שמואל ב' א') "נפלאתה אהבתך לי מאהבת נשים", ודייקא אם יהיה לו כזו אל הצדיק, על ידי התמדה רבה בספריו הקדושים, על ידי זה יתגרש כל הרוח שטות מלבו, וכבר לא יצטרך לפחד משום דבר שבעולם.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'צור קשר' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup