ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - אני רוצה לשמוע מוזיקה ולשמוח, אבל זה מפריע לשכנה. מותר?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
אני רוצה לשמוע מוזיקה ולשמוח, אבל זה מפריע לשכנה. מותר?

שאלה:

מאת אברהם:
יש לי בעיה רצינית. אני שומע בכל עת ממוהרא"ש שמדבר ממעלת ריקודים שמבטל את כל הגזירות הקשות, ואני רוצה לרקוד עם הילדים להכניס שמחה בבית, והבעיה הוא שאני דר בקומה ומתחתי גרה אלמנה ישישה שמפריעים לה הריקודים, וידוע מה שאמר הרה"ק מצאנז שאינו ירא ממלאכים שרפים חיות ואופני הקודש רק מאנחה של אלמנה, ע"כ נפשי בשאלתי כי מצד אחד כל הבית שלי יכול להישבר בלי מוסיקה וריקודים, ומצד השני לא רוצה הקפדה מקשישה בלב נשבר?

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ג' לסדר תצוה ה' אדר ה'תשע"ב

שלום וברכה אל אברהם נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

אף ששמחה הוא דבר גדול מאד מאד, וראוי לשמוח בכל יום ולרקוד עם הילדים ולהשתדל שבבית יהיה רק אוירה של שמחה, עם כל זאת במצב שלך זה קשה מאד מאד להתיר, כי כתוב (שמות כב, כא) "כל אלמנה ויתום לא תענון", ואמרו חכמינו הקדושים (שמות רבה פרשה ל' סימן ח') רבי יוסי אומר למה אהב אלקים יתומים ואלמנות אלא שאין עיניהם תלויות אלא בו שנאמר (תהלים ס"ח) "אבי יתומים ודיין אלמנות" לכך כל הגוזלן כאלו גוזל להקדוש ברוך הוא שהוא אביהם שבשמים והוא כועס עליו שנאמר (שמות כ"ב) "וחרה אפי והרגתי אתכם".

ולכן מאד מאד קשה להתיר לך לרקוד ולעשות רעש בביתך כשמתחתך גרה אשה אלמנה, עם כל זאת יש עצות אחרות איך לשמוח ולשמח את הבית בלי לעשות רעש ולהפריע להאלמנה.

יעזור הקדוש ברוך הוא שבביתך תמיד ישרה השמחה.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'צור קשר' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup