ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - מהי מעלת הקמיע שהרב הוציא? ומה רשום עליו?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
מהי מעלת הקמיע שהרב הוציא? ומה רשום עליו?

שאלה:

מאת זאב:
קיבלתי כבר לפני כמה שנים את הקמיע שהרב הוציא, ואני הלך איתו בכיס המעיל. אם זו לא חוצפה הייתי מעוניין לדעת מה המעלה של הקמיע הזה, וגם ראיתי שיש עליו אותיות, מה הם מסמלות. אקווה שכבודו לא יקפיד על השאלה, בבחינת תורה היא וללמוד אני צריך.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ג' לסדר תצוה ה' אדר ה'תשע"ב

שלום וברכה אל זאב נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

 רביז"ל אמר (ליקוטי מוהר"ן חלק א' סימן כ"א) סגולה זה למעלה מן השכל ולמעלה מן הטבע שאין השכל אנושי מבין זאת, שאין הטבע מחייב שיהיה הדבר הזה מסוגל לרפואה, ואף על פי כן דבר סגולה הוא למעלה מן הטבע, וכן הוא בענין קמיע, שכבר אמרו חכמינו הקדושים (שבת סא:) איזהו קמיע מומחה כל שריפא שלושה בני אדם כאחד וכו' איתמחי גברא ואתמחי קמיע וכו', עיין שם.

 והנה מצינו בדברי חכמינו הקדושים (איכה רבתי פרשה א' סימן י"ט) אמר רבי יהושע אשריכם ישראל שכולכם חכמים מגדולכם ועד קטנכם הלך משם ומצא תינוק אחד ובידו כלי מכוסה אמר לו מה בידך מכוסה בכלי זה? אמר, אילו בעית אימא דתדע מה דאית עמי לא הות אמרה לי כסיתיה; [רבי יהושע מצא תינוק שמוליך כלי שהיה מכוסה, ושאל את התינוק מה אתה נושא, ענה ואמר לו התינוק אילמלא אמי היתה רוצה שתדע מה אני נושא לא היתה מכסה זאת].

כן הדבר בענין הקמיע, ודי לחכימא.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'צור קשר' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

לבירור על הקמיע - 04-6656666 -  למעבר לסרטון על הקמיע

1 תגובות

    • 1.
    • מאת: אילנה לוי
      כתוב לשמירה לרפואה ולהצלחה ויש שמות קודש בתוכו חלק משם השם, מה לא ברור כאן?!
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup