ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - מה זה אומר אם חולמים על ילדים, האם זה טוב?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
מה זה אומר אם חולמים על ילדים, האם זה טוב?

שאלה:

מאת דינה:
שלום כבוד הרב יש לי שאלה לגבי חלומות. מה זה אומר אם בחלום חולמים על ילדים, האם זה טוב? חלמתי השבוע את החלום בבוקר שאני הלכתי לאמא שלי עם הבן שלי ואמא שלי החזיקה אותו קצת והוא נרדם עלייה ואני אמרתי לה הרבה זמן חיכיתי לילד הזה וגם אמרתי כמה זמן רק שאת המשפט שאמרתי בחלום כמה זמן אותו אני לא זוכרת. והיום בבוקר חלמתי שיש לי עוד ילדים. והפעם זה תאומות. ואני ביקשתי מאמא שלי שתשמור עלייהן ואני ובעלי יצאנו לסידורים ואמרתי לו שנזדרז כי מחכים לנו בבית ואז באנו מהר הבית והתאומות התחילו לבכות ואני הרמתי אחת מהן והיא נרגעה והשנייה התחילה גם לבכות ובעלי הרים אותה והיא נרגעה. מה פירוש החלום?

 השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ד' לסדר תצוה ו' אדר ה'תשע"ב

שלום רב אל דינה תחי' 

לנכון קבלתי את מכתבך.

 צריכים מאד לשמור לא להכנס בענין חלומות, כי כך כתוב (זכריה י' ב') "וחלומות השוא ידברו", כי הרגע שמכניסים את עצמם בזה וכו', על ידי זה נכנסים מדמיון אל דמיון וכו', ונופל פחד על האדם ומתבלבל לגמרי, ולכן לא כדאי להכנס בענין של חלומות, כי על פי רוב אדם חולם במה שהירהר כל היום.

וידוע שמוהרנ"ת ז"ל לא רצה לשמוע מאף אחד סיפור חלום שבאו לבקש ממנו שיפרש את פתרון החלום, והיה רגיל לומר תספר לי יותר טוב מה שאתה חולם בהקיץ ולא בשינה, כי הכל דמיון גדול, ורביז"ל אמר (ספר המדות אות גאוה סימן י"ט) מבהילין את האדם בחלומות, כדי להסיר ממנו גאוה שקועה שהיא מכוסה ממנו שאינו מכיר בה; וכן אמר (שם אות חלום סימן ד') על ידי הדיבור רע על איזה צדיק מת, מראין לו חלומות מבוהלין.

ולכן לא כדאי להכנס בעניני חלומות כלל, כי זה משגע ומפחיד את האדם, אם לא צדיק הדבוק באין סוף ברוך הוא, ואינו מסיח דעת ממנו יתברך כרגע, החלומות שלו זה סוד נבואה, כמו שכתוב (במדבר י"ב ו') "בחלום אדבר בו".

 הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפני תשכילי ותצליחי.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'צור קשר' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup