ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - האם עין הרע זה דבר אמיתי? ואם כן, איך ניצלים מזה?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
האם עין הרע זה דבר אמיתי? ואם כן, איך ניצלים מזה?

שאלה:

מאת רבקה:
שלום לצדיק היקר. האם עין הרע זה דבר אמיתי? כלומר, האם מישהי שמקנאה בי יכולה לעשות לי עין הרע ולגרום לי שיהיו לי צרות ובעיות? ואם כן, מה אפשר לעשות כדי להינצל מזה?

  השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ד' לסדר תצוה ו' אדר ה'תשע"ב

שלום רב אל רבקה תחי' 

לנכון קבלתי את מכתבך.

ענין עין הרע יש בזה כח גדול מאד, כי הרי אנחנו מבקשים בכל יום בבוקר ממנו יתברך שיצילנו מעין הרע וכו', ולכן יש בעין הרע דבר ממשי, וצריכים לבקש הרבה ממנו יתברך שלא ישלוט בו שום עין הרע משום בריה שבעולם, ומה שתפלה פועלת שום דבר בעולם לא יכול לפעול.

ומי שמרגיש שיש עליו עין הרע, עצה הכי קלה לגרש ממנו עין הרע שלא ישלוט עליו וכו', בכל בוקר כשקם שישפוך קצת מלח לאורך כל האסקופה של הדלת הראשי בכניסת ביתו מבחוץ, ואז שום דבר לא יכול לקרות לו.

העיקר צריכים תמיד להעלים מבני אדם הצלחתו שלא יכנס בו עין הרע, וכמאמרם ז"ל (בבא מציעא מב.) אין הברכה מצויה אלא בדבר הסמוי מן העין, כי מה שנעלם ונסתר מבני אדם, יש בזה הצלחה גדולה מאד, ולכן אשרי מי שמעלים ומסתיר את כל ענינו מבני אדם, וכך הוא לא צריך לחשוש משום דבר.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפני תשכילי ותצליחי.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'צור קשר' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup