ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - מה העניין של פדיון נפש?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
מה העניין של פדיון נפש?

שאלה:

מאת חיים:
שלום וברכה לצדיק. האם הצדיק יכול להסביר בבקשה מהו העניין של פדיון נפש?

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ו' ערב שבת קודש לסדר תצוה ח' אדר ה'תשע"ב

שלום וברכה אל חיים נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

 רביז"ל אמר (ליקוטי מוהר"ן חלק א' סימן רט"ו) שיש עשרים וארבע מיני פדיונות, כי יש עשרים וארבע בתי דינים ששם דנים את האדם, כנגד כל בית דין ובית דין יש פדיון מיוחד להמתיק הדין שיש שם, ורק הצדיק יכול להכנס בכל בית דין ובית דין ולהמתיק את הדינים מעל האדם הזה וכו'.

והענין הוא כי היום יש בו עשרים וארבע שעות, ואמרו חכמינו הקדושים (ראש השנה טז.) אדם נידון בכל שעה, נמצא שבכל שעה יש בית דין אחר שדנים את האדם, ומסכן אדם לא יודע שמסתכלים עליו מלמעלה על כל שעה ושעה מה שהוא עושה, ודנים אותו מה שעשה באותו שעה, ולכן צריכים לבוא אל הצדיק ולתת לו פדיון, והוא ממתיק את הדינים.

ואמר רביז"ל (ספר המדות אות המתקת דין סימן ס"ו) צריך ליתן ממון על פדיון, ואמר מוהרנ"ת ז"ל (לקוטי הלכות פדיון בכור הלכה ג' אות ו') פדיון בכסף שעושים על כל מיני דינים ויסורים שעוברים על אדם שהם בחינת שלא כסדר וכו', היינו שעובר על אדם כל מיני צרות ויסורים מרירות ומכאובים, והולך לו הכל שלא כסדר, ועל ידי הפדיון שנותנים להחכם, על ידי נמתקים ומתבטלים כל הדינים.

ורביז"ל גילה לנו (חיי מוהר"ן סימן תקל"ט) שטוב מאד ליתן בכל עת על פדיונות לצדיקים, ואפילו שלא בעת צרה חס ושלום, ואמר על עצמו שאילו היה לו איש צדיק שיהיה ראוי לעשות לו פדיון, היה נותן לו על פדיון בכל ובכל עת, כי פדיונות הם דבר גדול מאד, וסיפר מאנשים ממדינת קיר"ה (אוסטריה והונגריה שהם היו אנשים תמימים מאד), שרגילים מאד להרבות בנתינת פדיונות תמיד, ועל ידי זה רואים בכל פעם ישועות גדולות מאד.

ובוודאי צריכים לבקש רחמים ממנו יתברך לדעת למי לתת פדיון, ועל זה יש לנו תפלה ב"לקוטי תפלות" תפלה ק"ד, וראוי לומר את התפלה הזו לפני שנותנים פדיון, כדי שידע למי לתת פדיון.

 הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

 

המאחל לך שבת שלום

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'צור קשר' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup