ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - האם גם על הצדיקים הגדולים עוברים משברים?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
האם גם על הצדיקים הגדולים עוברים משברים?

שאלה:

מאת שגיא:
רציתי לשאול שאלה. האם גם על הצדיקים הגדולים וגדולי הדור עוברים משברים נפילות ירידות וחלישות הדעת, כמו שאנחנו האנשים הפשוטים עוברים? או שהם הגיעו כבר למצב שהם מחוזקים תמיד?

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ג' לסדר כי תשא י"ב אדר ה'תשע"ב

שלום וברכה אל שגיא נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

רביז"ל אמר (ליקוטי מוהר"ן חלק ב' סימן ע"ז) שעל כל אחד ואחד עובר בכל יום צרות ויסורים קטנות ומרירות, וככל שאדם זוכה לשכל יותר גדול בעבודת השם יתברך עובר עליו יותר, כמו שכתוב (קהלת א') "יוסיף דעת יוסיף מכאוב". אי אפשר לתאר ולשער מה שעובר על הצדיקים הגדולים במעלה נוראה ונפלאה מאד, כל מיני צרות ויסורים ומכאובים ונסיונות קשים ומרים וכו' וכו', ועיקר גדולת הצדיקים שיודעים איך להתחזק יותר, כי בזה תלוי גדולת הצדיקים, שיודעים איך להחזיק מעמד ולעבור על הכל.

ולכן עלינו למסור את נפשינו להתקרב אל הצדיקים הגדולים המלמדים אותנו איך להחזיק מעמד בזה העולם העובר, ולא להשבר משום דבר, והמון עם חושבים שהצדיקים הגדולים הם יושבים בנוח ולא חסר להם שום דבר וכו' וכו', ואף אחד לא קולט שהם עוברים את הצרות והיסורים הכי גדולים והכי קשים שרק יכול לעבור וכו' וכו', הן עניות ודחקות וכו', הן מחלוקת ומריבות מכולם וכו' וכו', והן שמתלוצצים מהם ומשפילים אותם וכו' וכו', עם כל זאת מרוב דביקותם באין סוף ברוך הוא, על ידי זה הם ניצולים מהכל, כמובא בדברי רביז"ל (ליקוטי מוהר"ן חלק א' סימן ס"ה) שהצדיקים בטלים ומבוטלים אל האין סוף ברוך הוא, וככל שסובלים יותר צרות ויסורים, הם בורחים יותר אליו יתברך, וכשחוזרים מהביטול אז הם מחדשים חידושי תורה אמיתיים, ועוד מקרבים אחרים.

ולכן אל תחשוב שעל הצדיקים לא עובר מה שעובר, אדרבה עליהם עובר כל הצרות שבעולם וכו' וכו', אך הם יודעים איך להחזיק מעמד יותר, ולא מנתקים את עצמם ממנו יתברך כהוא זה, אשרי מי שדבוק בצדיקים הקדושים האלו, ולומדים מהם דרך בעבודת השם יתברך איך להחזיק מעמד בהמצבים הכי קשים ולא להשבר, כי זה גדולתם של גדולי מובחרי הצדיקים.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

המאחל לך פורים שמח

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'צור קשר' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup