ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - שמעתי שהצדיק מסאטמר שיבח מאד את רבנו, מה המקור?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
שמעתי שהצדיק מסאטמר שיבח מאד את רבנו, מה המקור?

שאלה:

מאת יהושע:
שמעתי שהצדיק מסאטמר אמר דברים גדולים על רבינו, אבל לא מצאתי מה הוא אמר ואיפה זה כתוב?

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ג' לסדר כי תשא י"ב אדר ה'תשע"ב

שלום וברכה אל יהושע נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.


ידוע שהרב הקדוש מסאטמאר זי"ע הפליג מאד מאד במעלת רביז"ל וספריו הקדושים, וכתב בספרו הקדוש "ויואל משה" מאמר ישוב ארץ ישראל סימן ק"נ, אחרי שהעתיק את דברי רביז"ל מה יהיה קודם ביאת המשיח שיתרבה האפיקורסות בעולם וכו' וכו', הוא כותב בזה הלשון "וזה ענין של רוח הקודש שראה מה יגיע אלינו בעיקבא דמשיחא".

בימי בחרותי נכנס אליו אחד מאנשי שלומינו שהדפיס אז את ה"תיקון הכללי", וביקש ממנו נדבה עבור הדפסת ה"תיקון הכללי", והתעניין כמה עולה כל ההדפסה ושילם את כל ההוצאות של הדפסה, וכשזה מאנשי שלומינו שאל אותו האם יכול להכניס את שמו שהוא תרם את כל ההוצאות של הדפסה, ענה ואמר "אתם יודעים שיש לי הרבה מתנגדים וכו', ואם יהיה כתוב שמי שאני שילמתי את כל ההוצאות, יהיו אנשים שדווקא לא יגידו את העשרה מזמורי תהלים", וכן ידוע בשעה שהגבאי שלו ר' יוסף אשכנזי ז"ל הדפיס את התהלים בעשרות אלפי טופסים, ביקש ממנו הרבי שבעמוד השני יכתוב "סגולה ותיקון הכללי לומר אלו העשרה מזמורי תהלים", ורשם שמה את העשרה מזמורי תהלים.

הרב הצדיק רבי יעקב יוסף מסקווירא זי"ע בא פעם לבקר את הרב הקדוש מסאטמאר זי"ע, ומצא על השולחן שלו "לקוטי מוהר"ן", ושאל בתמיה האם אתם לומדים בספר הזה? (כי אצלם לא לומדים את ספרי רביז"ל כידוע), ענה ואמר לו הרב הקדוש מסאטמאר זי"ע בפה מלא, כן אני לומד את הספר הקדוש הזה, ואני אומר לכולם מי שרוצה להיות חזק באמונה בעיתים הללו, שילמד ויתמיד בספר הקדוש הזה, ודבר זה ידוע ומפורסם בין אנשיו, וכבר נדפס הסיפור הזה גם כן.

ויען ששאלת מקורות, אזי כתבתי לך, ויש עוד סיפורים מה שאני שמעתי מפיו, אבל אין כאן המקום להאריך בזה.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

המאחל לך פורים שמח

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'צור קשר' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup