ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - מה עושים כדי להיפטר מחובות העבר?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
מה עושים כדי להיפטר מחובות העבר?

שאלה:

מאת גיא:
שלום כבוד הרב. אני בעל תשובה שנה וחצי והקב"ה זיכה אותי לפני שלושה חודשים להתחתן בשידוך בהפרדה מוחלטת ובקדושה וגם להיות באומן בראש השנה לפני החתונה. כעת כמו שכתבתי אני נשוי אבל סוחב איתי חובות עוד מהתקופה של הרווקות. אני אדם עובד, ומתפלל לקדוש ברוך הוא שימחק לי את החובות מהעבר, ושאני אעבוד רק אותו יתברך ללא שיעבוד לשום בנק או רשות. כבוד הרב, תן עצה לנפשי לעשות תשובה ולצאת מהחובות האלה. כיצד יוצאים מהחובות? מה עושים?

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום א' לסדר ויקהל פקודי י"ז אדר ה'תשע"ב


שלום וברכה אל גיא נ"י


לנכון קבלתי את מכתבך.

חכמינו הקדושים אמרו (אבות פרק ב') יפה תלמוד תורה עם דרך ארץ, שיגיעת שניהם משכחת עון; ולכן מה טוב ומה נעים שתיקח לעצמך איזה עבודה לכמה שעות ביום, וכך תוכל במשך זמן לשלם את כל החובות שלך, כי אם מתחילים לשלם בכל יום אפילו מעט, לבסוף משלמים את כל החוב.

ואל תאמר שאיך אני יעזוב את התורה ואני ילך לעבוד כמה שעות וכו', אתה צריך לחיות עם המציאות, כי מאחר שהתחתנת והבאת עמך המון חובות, אתה צריך לראות לשלם את זה, כי כך אמר רביז"ל (ספר המדות אות תשובה סימן נ"ו) מי שרוצה לשוב יזהר מלהיות בעל חוב.

ולכן מה טוב ומה נעים להתמיד בתורה ובתפלה ובעבודת השם יתברך, וגם למצוא לעצמו איזה משרה בפרנסה, וכך תוכל לשלם את כל החובות שלך. כי בפירוש גילה לנו רביז"ל (חיי מוהר"ן סימן תק"א) שחפץ מאד שיהיה לנו פרנסה. אף על פי שבטחון גם כן טוב מאד אף על פי כן טוב מאד כשזוכין שיש לו מעמד פרנסה כי במקום עבודת הבטחון במקום זה יעשה עבודה אחרת. כלומר כי אם לא יהיה לו מעמד פרנסה ויהיה לו בלבול הדעת מהפרנסה ויצטרך בכל פעם לחזק עצמו במדת הבטחון במקום זה יעסוק בעבודה אחרת והתחזקות אחר בשאר עניני עבודת השם, והבן. ואף על פי כן אמר שהעקר הוא בטחון ואמר בזה הלשון "העיקר בטחון"; וחבל מאד שהמוח שלך יהיה עכשיו עסוק עם החובות שלך וכו', וכו', ולכן עשה זאת ותינצל מכל החובות שלך, ותזכה להיות איש כשר מאד.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'צור קשר' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup