ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - מה דעתו של הצדיק בעניין הדלקת נרות לזכות הצדיקים?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
מה דעתו של הצדיק בעניין הדלקת נרות לזכות הצדיקים?

שאלה:

מאת יואב:
לכבוד כ"ק מוהרא"ש שליט"א, שלום רב! שמעתי שלפי ההלכה, לא מדליקים נר לצדיק ביום ההילולה בבית אלא רק בציון שלו, אבל קראתי ב"אשר בנחל" שאתם אומרים במקרים מסויימים כן להדליק נר לרבי מאיר בעל הנס. איך זה מסתדר? וגם שמעתי מפי אחד החסידים המתגוררים ביבנאל שאתם נוהגים להדליק נר לרבי מנחם מנדל מרימנוב, האם זה נכון? ורציתי גם לדעת מה הסגולה בזה, ואם יש לכך מקור.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום א' לסדר ויקהל פקודי י"ז אדר ה'תשע"ב


שלום וברכה אל יואב נ"י


לנכון קבלתי את מכתבך.

אין הלכה כזו שאסור להדליק נר לכבוד צדיק, אדרבה כשיש לאדם יום השנה (יארצייט) מדליקים בבית נר נשמה לזכות הנשמה, וזה מועיל מאד מאד להנשמה, וכן כשהולכים על ציון של צדיק, זה דבר גדול מאד להדליק שמה נר לזכות הצדיק, כי כתיב (משלי כ' כ"ז) "נר הוי"ה נשמת אדם חופש כל חדרי בטן", הנשמה של אדם נדמית לנר, מה נר דולקת ואורה הולך כלפי מעלה, כך הנשמה תמיד בוערת ועולה למעלה, ולכן כשמדליקים נר לכבוד צדיק או לכבוד נשמה שנפטרה, מעירים את הזכות של הנשמה על עצמו, [כמובן שצריכים מאד לשמור לא להניח נר דלוק בבית שיכול לגרום לשריפה חס ושלום].

מקובל מצדיקים שהצדיק הקדוש רבי מנחם מענדיל מרימנוב זי"ע הבטיח שמי שידליק נר נשמה לעילוי נשמתו, ויאמר בעת הדלקת הנר "הריני מדליק נר נשמה לעילוי נשמת רבי מנחם מענדיל בן רבי יוסף ז"ל" הרי הצדיק הזה יבוא לשם, ויכולים לפעול ישועה [וידוע את הכלל אם קבלה נקבל, מה יכולים כבר להפסיד?].


בכל בית הכנסת של חסידי ברסלב, בוער שמה "נר תמיד" על שם רביז"ל, כי רביז"ל אמר (ספר המדות אות נר תמיד סימן א') בזכות נר תמיד הדולקים בשמן זית, ניצולין מגזירת שמד.

זכור מה שאמרו חכמינו הקדושים (פסחים סו.) הנח להן לישראל אם אין נביאים הן בני נביאים הן, ולכן מה מפסידים כשמדליקים נר על קבר צדיק וכו', או על שם נשמה של צדיק וכו', רק מרוויחים שהאור של הצדיק יאיר בתוך ביתו [כמובן צריכים לשמור מאד מאד שלא יהיה במגע של ילדים וכו', וכן שלא יצא מזה חס וחלילה שריפה].

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'צור קשר' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup