ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - מאז ומתמיד יש לי מחלוקת מאשתי על היותי ברסלבר
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
מאז ומתמיד יש לי מחלוקת מאשתי על היותי ברסלבר

שאלה:

מאת אלימלך:
אל כ"ק מוהרא"ש שליט"א. אני כבר מקורב אל חסידות ברסלב רבות בשנים, ותמיד היה לי מחלוקת מאשתי, כי היא לא החזיקה מדרך זו, והכניסה גם בילדיי אותה תחושה להיות נגדי, ואני מרגיש תמיד בודד לבד בלי תמיכה.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ד' לסדר ויקהל פקודי כ' אדר ה'תשע"ב

שלום וברכה אל אלימלך נ"י


לנכון קבלתי את מכתבך.

פלא בעיני שאתה כותב שאתה כבר מקורב רבות בשנים אל חסידות ברסלב, האם אינך זוכר מה שרביז"ל מפרש את הפסוק (יחזקאל ל"ג) "אחד היה אברהם", שאברהם עבד את השם יתברך בבחינת אחד ולא הסתכל על אף אחד, לא על אביו ואשתו וילדיו, ורק היה בבחינת אחד לבד עמו יתברך.

וכן כל מי שרוצה להכנס בעבודת השם יתברך צריך לידע דבר זה, לא להתבלבל בדעתו מאף אחד, אפילו כולם יהיו כנגדו, וכולם יתנגדו אליו, לא ישים לב אליהם כלל, אלא יהיה בדעתא כאילו הוא יחיד בעולם, ואז דייקא יצליח בדרכו.

ולכן מאחר שאתה מרגיש שכולם כנגדך, ראה להרגיל עצמך להתבודד הרבה עמו יתברך, ותבטל עצמך ותתבודד הרבה עמו יתברך, ותבטל עצמך לגמרי אליו יתברך, ואל תשים לב לשום בריה שלועג לך, שמתנגד אליך, לרבות אשתך וילדיך וכו', אתה תרבה להתחמק מכולם ותתבודד הרבה עמו יתברך. עם כל זאת אתה ראה מצדך ליתן הרבה יחס לאשתך ולילדיך, ותתן להם המון תשומת לב בחיוך ובפנים שמחות, ואף פעם אל תעשה עליהם שום ביקורת וכו', ואז אם תתנהג בצורה כזו תראה איך שלבסוף יתהפכו ויכבדו אותך.

אתה צריך להראות דוגמא חיה מה זה חסיד ברסלב, לקבל את כולם בסבר פנים יפות, למסור נפשך לעשות צדקה וחסד עם הזולת, לעזור לכל מי שאתה רק יכול, ובפרטיות לאשתך ולילדיך. אל תצפה שום גמול חזרה, אדרבה תהיה מוכן לקבל עלבונות ובזיונות תחת הטוב שאתה עושה. עם כל זאת תשתדל שלא יעשה עליך דברים אלו שום רושם כלל.

וכן כל הנהגת הבית יהיה עם יראת שמים שלימה, תברך ברכת המזון מתוך הסידור בקול מלה במלה, תקפיד על קלה כבחמורה, תשמור לא לדבר על אף אחד, תקבל לעצמך איזה שיעורים קטנים בביתך כגון משניות, עין יעקב וכו', באופן שאשתך וילדיך יראו לפניהם יהודי ירא שמים אמיתי, ואז תראה איך שבמשך הזמן הכל יתהפך לטובה. כי אלו ההנהגות הקטנות שתראה דוגמא חיה לא לדבר על הזולת, להתנהג בדרך ארץ ובשמחה, ולקבל את כולם בסבר פנים יפות, לבסוף תראה שינוי לטובה.

אבל בין כך תרבה להתבודד עמו יתברך בצנעה, ואל תתייחס כלל אל הזילזול שאשתך וילדיך מזלזלים בך, אתה הדבק עצמך בו יתברך, ותמיד תכניס בדעתך אמתת מציאתו יתברך, ותרבה בלימוד תורה הקדושה על פי סדר הלימוד של רביז"ל (עיין שיחות הר"ן סימן ע"ו), ללמוד בכל יום מקרא מפרשת השבוע, ולגרוס הרבה פרקים משניות ודפים גמרא כסדרן מהתחלת הש"ס, ותלמוד כסדר עד שתגמור ששה סדרי משנה. וכן כל הש"ס תתחיל עוד פעם, אל תסתכל על אחרים כלל, רק תהיה בשמחה עצומה, והעיקר תעשה עצמך כאילו אתה שמח, ועל ידי זה תגיע לבסוף לשמחה אמיתיית, ותחיה את החיים שלך אם תלך בהגילוי הזה שגילה רביז"ל "אחד היה אברהם" אזי תצליח, וכל הבית יתהפך לטובה. רק אתה אל תצפה שום גמול מאף אחד, לא מאשתך ולא מילדיך, ומכל שכן לא משאר בני אדם.

אתה צריך לדעת כי היום אין דבר כזה של "הכרת הטוב", אנשים הם כמו חיות השדה, רק תן תן, הב הב וכו', רביז"ל אמר (לקוטי מוהר"ן חלק ב' סימן ז') מי שאינו דבוק בו יתברך הוא כמו חיה. ולכן תפסיק לצפות גמול מבני אדם על מעשיך הטובים, על היחס החם שאתה נותן ולא מקבל חזרה שום דבר. אם תלך בדרך זה תהיה הכי מאושר בחייך.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים

 

 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'צור קשר' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup