ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - אני לומד כבר שנים תורה, אך הגעתי למצוקה כלכלית, לעבוד?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
אני לומד כבר שנים תורה, אך הגעתי למצוקה כלכלית, לעבוד?

שאלה:

מאת יאיר:
שלום לרב הצדיק והאהוב. שנים רבות למדתי ולימדתי תודה, וכעת אין לי עבודה, וגם בחובות גדולים, ואני לא יכול למלא את החובות הכלכליים כלפי אשתי ומשפחתי. מציעים לי ללמוד מקצוע עם הכנסה מרובה כגון ראיית חשבון או מחשבים, אך אם כן אאלץ להיפרד מאוהלה של תורה. מהי עצת הרב?

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום א' לסדר ויקרא כ"ד אדר ה'תשע"ב

שלום וברכה אל יאיר נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

הנה חכמינו הקדושים אמרו (אבות פ"ב) טוב תורה עם דרך ארץ שיגיעת שניהם משכחת עוון, היינו שצריכים את שתיהם, מצד אחד ללמוד תורה, ומצד שני להביא פרנסה לבית.

ולכן היות שזכית כמה שנים טובות ללמוד תורה, אתה צריך לשמוח מאד בזה. וזה זכות גדולה עד מאד שאברך אחר החתונה יושב ולומד תורה כמה שנים רצופות, אבל עכשיו שנתרבה המשפחה וגם נכנסת בחובות, ראה למצוא לעצמך אומנות קלה ונקיה, אומנת שמושכת אותך.

וזה לא נורא, כי אתה יכול לקבוע עיתים לתורה, כי מי שלבו חפץ ללמוד באמת, כבר ימצא את הזמן הנכון לחטוף מתי שיהיה לו רק פנאי.

וכבר ידוע שיחתו של רביז"ל (חיי מוהר"ן סימן תק"א) שהיה חפץ שיהיה לכל אחד מאנשי שלומינו פרנסה קבועה, ושלא יצטרך לבלבל עצמו כל היום עם דאגות הפרנסה, ועל כן איני רואה שום חסרון בזה שתיקח איזה משרה בפרנסה.

הקדוש ברוך הוא השומע תפלות ישראל ישמע בתפלתי שאני מבקש ומתפלל בעדך שיהיה לך שפע גשמי ושפע רוחני.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'צור קשר' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

1 תגובות

    • 1.
    • תודה רבה לך הרב!
      מאת: קורל
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup