ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - לוותר על חומרת הקטניות בפסח בשביל כיבוד הורים?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
לוותר על חומרת הקטניות בפסח בשביל כיבוד הורים?

שאלה:

מאת איילת:
לכבוד מוהרא"ש שליט"א. בעלי ואני נוהגים בפסח לא לאכול קטניות כמנהג אנ"ש. והפסח הקרוב הבא עלינו לטובה אנו נחגוג אצל חמותי (אנחנו משפחה ספרדית) והם אוכלים קטניות. הצעתי לחמותי שאני אביא את האוכל שלנו, והיא נפגעה. כיצד לנהוג בעניין הסעודה? מאוד חשוב לחמותי שנערוך אצלה את ליל הסדר. תודה רבה.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום א' לסדר ויקרא כ"ד אדר ה'תשע"ב

שלום וברכה אל איילת תחי'

לנכון קבלתי את מכתבך.

בענין קטניות בפסח ראוי להחמיר כי סך הכל שבעה ימים לעצור עצמו לא לאכול קטניות זה לא נורא.

אבל צריכים מאד לשמור שמחומרא לא יצא מזה מחלוקת, וכבר אמר רביז"ל (חיי מוהר"ן סימן תקע"ב) שזה יצר הרע גדול אצל כמה בני אדם ובפרט הגדולים במעלה, שבשביל דבר אחד שנדמה להם שהוא מצוה הם מפקירים הכל ובאים על ידי זה לקלקולים רבים, ובפרט כשבאים על ידי זה לידי מחלוקת.

ולכן צריכים להסביר להאמא או לחמות שאין פה כוונה לזלזל בהם, אלא מן הראוי להחמיר בפסח לא לאכול שרויה או קטניות, ואם אף על פי כן מתעקשין, אזי יש עצה שלא צריכים לאכול הכל, ועושים עם שכל שלא תרגיש וכו', ועל ידי זה ניצולים ממחלוקת או ויכוחים, ובפרט שמדובר רק על ליל הסדר לא כדאי לעשות מחלוקת.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'צור קשר' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup