ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - איך אחד שרק חזר בתשובה מצליח, ואחד שוותיק לא הולך לו?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
איך אחד שרק חזר בתשובה מצליח, ואחד שוותיק לא הולך לו?

שאלה:

מאת גולן:
למוהרא"ש שלום. רציתי לשאול מה הסיבה שלאחד שהוא בתחילת התשובה וישר מצליח לו ברוחניות, מתחתן מהר וכו', ולאחד הולך הכל קשה, לא מצליח למצוא את זיווגו, ולא מצליח ברוחניות?

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ד' לסדר צו ה' ניסן ה'תשע"ב

שלום וברכה אל גולן נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

הדבר הראשון אתה צריך לזכור שיש הרבה דברים שאדם לא מבין ולא יכול להבין, ולא מסוגל להבין, ולכן מה טוב ומה נעים לא לחקור בשום דבר, למה לי הולך קשה ולההוא הולך קל? כל אחד יש לו שורש נשמה אחרת וכו', כל אחד צריך לתקן בזה העולם ענין אחר לגמרי וכו', כי כך אמר רביז"ל (ליקוטי מוהר"ן חלק א' סימן ל"ד) שכל אחד יש לו נקודה מה שאין בחבירו, ולכן כל אחד צריך לתקן את הנקודה שלו, ועל כן לא שייך לשאול שאלות למה זה חוזר בתשובה והוא מצליח תיכף ומיד ברוחניות, וכבר מוצא את זיווגו וכו', והשני חזר בתשובה והוא לא מצליח תיכף ומיד ברוחניות, ומכל שכן שלא מוצא את זיווגו וכו', דבר זה נעלם מעין כל חי, כל אחד יש לו שורש נשמה אחרת וכו', ויש לו לתקן בזה העולם תיקון אחר לגמרי וכו', ולכן אסור להתבלבל מאחד להשני וכו'.

בענין מציאת הזיווג, תאמין לי שלא חסר זיווגים, אלא אדם מרחק את זיווגו על ידי שהוא בררן, אם היה רוצה באמת להתחתן לשם שמים, היה מוצא תיכף ומיד את זיווגו.

העיקר זכור תזכור, זכית לחזור בתשובה שלימה, אל תבלבל את עצמך משום בריה שבעולם, אלא תכניס את עצמך בעבודת השם יתברך, ותעסוק הרבה בתפלה ובתחנונים לפניו יתברך, והקדוש ברוך הוא יוליך אותך על דרך הנכונה.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

המאחל לך חג כשר ושמח
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'צור קשר' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup