ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - מדוע הרב מדגיש כל כך את לימוד שניים מקרא ואחד תרגום?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
מדוע הרב מדגיש כל כך את לימוד שניים מקרא ואחד תרגום?

שאלה:

מאת שאלתיאל:
למה הרב מדגיש בדבריו כ"כ לימוד שניים מקרא ואחד תרגום, כמעט בכל דרשה? הרי זה דבר ברור.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ד' לסדר צו ה' ניסן ה'תשע"ב

שלום וברכה אל שאלתיאל נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

אם זה ברור לך וכו', עדיין רוב העולם מזלזלים בזה, וכך אמרו חכמינו הקדושים (ברכות ח.) לעולם ישלים אדם פרשיותיו עם הצבור שנים מקרא ואחד תרגום, שכל המשלים פרשיותיו עם הצבור מאריכין לו ימיו ושנותיו, הרי שלך לפניך סגולה לאריכות ימים ושנים לסיים את פרשת השבוע, ורואים שחכמינו הקדושים נתנו לנו עצה קלה ומתוקה לאריכות ימים ושנים, ורובם ככולם לא משתמשים עם העצה הזה, אלא הולכים אחר ההבל ומחפשים סגולות לאריכות ימים ושנים טובים, בשעה שיש לנו סגולה כל כך נעימה ממנו יתברך.

מלבד זאת שזה הלכה מבוארת בשולחן ערוך (אורח חיים סימן רפ"ה סעיף ג') מיום ראשון ואילך חשוב עם הצבור; וכתב המשנה ברורה (שם) בספר מעשה רב כתב בהנהגת הגר"א שהיה נוהג תיכף אחר התפלה בכל יום לקרוא מקצת מהסדרה שנים מקרא ואחד תרגום ומסיים בערב שבת, והמציאות מראה שאם מחכים עד יום שישי, שאז הוא השלימות כמו שאמר האריז"ל, אזי לבסוף לא מסיימים שנים מקרא ואחד תרגום, ולכן בזה ראוי לציית את מרן שהוא מדינא דגמרא להתחיל מיום ראשון וכו'.

וצריך שתדע שכל הצרות והיסורים שבני אדם סובלים, עניות ודחקות וכו' וכו', זה רק מחמת שלא נזהרים במצוה זו לסיים את פרשת השבוע שנים מקרא ואחד תרגום בכל שבוע, ומי שלא סיים בשבוע שנים מקרא ואחד תרגום, יהיה בטוח שיהיה לו בשבוע זה צרה גדולה מאד וכו' וכו', או שיאבד כסף, או שיסתבך בסיבוך אחר וכו' וכו', ולכן לא בחינם שאני מעורר בכל דרשה את הציבור לקיים את זה, ובפרט שרביז"ל אמר (ליקוטי מוהר"ן חלק א' סימן י"ט) שזה תיקון הברית, עיין שם.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

המאחל לך חג כשר ושמח
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'צור קשר' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup