ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - האם לבקש תשלום עבור הקונטרסים בהפצה?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
האם לבקש תשלום עבור הקונטרסים בהפצה?

שאלה:

מאת מיטל:
לכ"ק הצדיק מוהרא"ש הקדוש שליט"א. שלום וברכה! ברצוני לדעת האם יש עניין בהפצת הקונטרסים לבקש תשלום, או שגם ניתן לחלקם בלי תשלום.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ה' לסדר צו ו' ניסן ה'תשע"ב

שלום רב אל מיטל לאה תחי'

לנכון קבלתי את מכתבך.

דעי לך שקיבלנו מרביז"ל מתנה שנקרא הפצה, להפיץ את ספריו הקדושים בתוך שכבת העם, כי בפירוש גילה לנו (ליקוטי מוהר"ן חלק א' סימן י"ד) שעל ידי שמקרבים בני אדם לעבודת השם יתברך מעלים את כבוד השם יתברך לשורשו, ואמרו חכמינו הקדושים (בבא מציעא פח.) על פסוק (ירמיה ט"ו) "אם תוציא יקר מזולל" אלו שמקרבים בני אדם לעבודת השם יתברך, כי זה נקרא מוציא יקר מזולל, היינו מזילותה דגלותא.

ולכן כל מי שתלך להפיץ, תמיד יהיה לה כסף בכיס, וזה בדוק ומנוסה, כי מי שזורעת רוחניות צומח לה גשמיות, הלוואי היית מצייתת את מוהרנ"ת ז"ל שהניח לנו צוואה ארבע ימים לפני הסתלקותו ואמר אז לאנשי שלומינו "העובדה שלכם יהיה יפוצו מעיינותיך חוצה", ואז אף פעם לא היה חסר לך כסף, והיית צוחקת מכל המתנגדים והליצנים על זה.

בוודאי אשה צריכה להיות צנועה מאד ולגשת להפיץ רק אל אשה, ולא אל גבר, שזה פריצות גדולה, כי אין לאשה לדבר אל גבר זר כלל, וזה עזות וחציפות גדולה, ולכן תשמרי להפיץ רק להנשים ולא להתבייש, אדרבה דעי לך שלהחזיר אשה בתשובה אין למעלה מזה.

בענין הפצה צריכים לומר בזה הלשון "זה בשבילך מתנה, תתני משהו לצדקה", זה הכל לא פחות ולא יותר, כי ידוע מה שאמרו חכמינו הקדושים (בבא בתרא י.) גדולה צדקה שמקרבת את הגאולה, ובזה שמזכים את נשמות ישראל שיתנו צדקה, בזה בעצמו מתקרב הגאולה, כי עיקר הגאולה תהיה על ידי אהבה שאחד יאהוב את השני, ויהיה שלום בין אחד להשני, ויעזרו אחד להשני, ולכן מבקשים משהו לצדקה, כי ידוע שכל דבר שמקבלים בחינם אין לזה שום שווי וזורקים את זה.

ולכן הכי טוב לומר רק לשון הזה "זה בשבילך מתנה, תתני משהו לצדקה", אם יתן יתן ואם לאו לאו, העיקר לא להכנס בוויכוחים ולא לעמוד על כסף, כי אנחנו מאנשי הבעל תפלה שבפירוש הזהירנו לא לדבר מכסף כלל.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפני תשכילי ותצליחי.

המאחל לך חג כשר ושמח
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'צור קשר' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup