ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - אני רוצה להתקרב אליכם, אך קשה לי לצאת להפצה
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
אני רוצה להתקרב אליכם, אך קשה לי לצאת להפצה

שאלה:

מאת מנחם:
לכבוד האדמו"ר שליט"א. חזרתי בתשובה, ואני רוצה להתקרב אליכם אבל מצד אחד קשה לי להסתובב ברחובות עם ספרים וחוברות ולקבץ נדבות וכו', אני מרגיש בזה אומללות ובושה כאילו אני איזה קבצן ואני מאוד מבולבל.
דבר נוסף, בחג הפסח תבוא אלי לבית נערה מגרמניה, רופאה במקצועה, לצורך שידוכים, והיא מאד נראית לי. וגם משום השליחות שאני אעשה בקרוב לגרמניה לקירוב רחוקים ליהדות זה מאד מסתדר. האם זה טוב בשבילי?

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ג' קודם החג י"א ניסן ה'תשע"ב

שלום וברכה אל מנחם נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

קודם כל אני לא צריך מקורבים, אני רק שמש אצל רביז"ל ומגלה ומפרסם את לימודו הטוב שלו לכל עם ישראל זה חמשים שנה, ולכן צריכים להתקרב אל רביז"ל בעצמו על ידי לימוד ספריו הקדושים, כי להיות מקורב אל רביז"ל צריכים ללמוד הרבה "לקוטי מוהר"ן" עד שיהיה שגור על פיו, וכן שיחותיו הקדושים שבספרי "חיי מוהר"ן" וכן "שיחות הר"ן", אשר בפירוש גילה לנו רביז"ל שבכל שיחה ושיחה שלו יכולים להיות איש כשר כמו שאני יודע מה זה איש כשר, וכך צריכים ללמוד הרבה "ספר המדות" לתקן את המדות שלו, כי המדות הם עיקר האדם, כי בלי מדות האדם הוא חיה בצורת אדם.

יסוד היסודות אצל רביז"ל הוא לימוד שולחן ערוך ולקיים את כל מה שכתוב בשולחן ערוך, ואמר רביז"ל (שיחות הר"ן סימן כ"ט) שכל בר ישראל מחוייב ללמוד בכל יום שולחן ערוך ואי אפשר להיות יהודי פשוט בלי לימוד שולחן ערוך ואמר רביז"ל (ספר המדות אות פוסק סימן ב') על ידי שולחן ערוך באים ליראה.

ואמר רביז"ל (ליקוטי מוהר"ן חלק א' סימן ס"ב) שעל ידי לימוד פוסק נתיישר לבו מכל הספיקות שמסבבים לו את לבבו בעקמומיות עד שנכנסים בו כפירות ואפיקורסות, ועל ידי זה אי אפשר לו לדבר אל הקדוש ברוך הוא, כי מי שיש לו אמונה ברורה ומזוככת בו יתברך על ידי זה ידבר תמיד עמו יתברך, שזה המפתח של חסידות ברסלב, שאדם ירגיל עצמו לדבר הרבה עמו יתברך בשפת האם שלו, שזה נקרא אצל רביז"ל התבודדות, ועל ידי זה נטהר לבבו וזוכה לאמונה ברורה בו יתברך. וכל כך בוער בו הלב, מאחר שאני גיליתי את האור הזה כי הוא טוב, למה שלא אזכה גם את אחרים? ויוצא להפיץ את אור רביז"ל.

ולכן אף אחד לא מכריח שיצא להפצה על הרחובות, כל אחד שזכה לטעום את הטעם הנפלא של רביז"ל אזי מתעורר מעצמו ללכת להפיץ, והוא הכי מאושר, וזה מראה את טוב לבבו, וכן מראה שהוא מסור מאד אל רביז"ל והוא לא נח כרגע עד שיקרב את כלל נשמות ישראל אל הקדוש ברוך הוא על פי דעת רביז"ל, שמחה והתבודדות ושיעורים כסדרן בתורה וכו' וכו'.

ולכן בזה שאתה כותב שקשה לך להיות אומלל ולילך להפיץ ולקבץ נדבות, תאמין לי שזה לא הבעיה שלך, אתה קורא את עצמך בעל תשובה... ועדיין אתה מונח בעשרה כתרין דמסאבותא, אתה מונח בניאוף, ואמר רביז"ל (ליקוטי מוהר"ן חלק א' סימן י"א) גיאות וניאוף תלויים זה בזה. ולכן לא די שאתה מונח עדיין בניאוף, מה יש לך עם נערה גרמנית? קודם האם היא יהודיה לגמרי? איפה התגיירה? אני בטוח שאתה לא הולך לומר עמה תהלים... ואיך אתה הולך לקרב עכשיו יהודים בגרמניה כשאתה עדיין לא מניח תפילין ולא שומר שבת ולא אוכל כשר? אין זה אלא שהתאהבת עם גויה גרמנית וכו', ואתה פשוט נואף, ובשביל זה אתה אומלל, כי הניאוף מטמטם את הדעת והשכל ומכניס באדם שטות, כי כך אמרו חכמינו הקדושים (סוטה ג.) אין אדם עובר עבירה אלא אם כן נכנס בו רוח שטות. ואמרו (מדרש אגדה) אין המנאפים נואפים אלא מחמת רוח שטות שנכנס בהם.

ולכן לדעתי אל תאמר שחסידות ברסלב מאמללת אותך, וכן הפצת ספרי רביז"ל על הרחובות מאמללים אותך, אדרבה הניאוף שאתה נואף סדרתי זה מה שמאמלל אותך, כי אתה שקוע בניאוף עד שאתה צריך לייבא נערה מגרמניה הארורה, שהרגו במיתות משונות מיליונים מאחינו בני ישראל, והם זרע עמלק ימח שמם.

כל מי שיוצא להפצה להפיץ ספרי רביז"ל, הוא עושה זאת בשמחה עצומה, והוא נותן תודה להקדוש ברוך הוא שקירב אותו את רביז"ל, ועכשיו בשביל הכרת הטוב הוא יוצא להפיץ את אורו הגנוז, ולקרב עוד יהודים אל דעתו.

ועל כן לדעתי חזור בתשובה, ותעזוב את הניאוף שלך שבא ממדת הגיאות שיש בך, כי כל נואף הוא בעל גאוה, וכל בעל גאוה הוא נואף, ואז כשתעזוב את הניאוף שלך כבר לא תהיה אומלל.

המאחל לך תשובה שלמה וחג שמח
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'צור קשר' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup