ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - האם להתבודד 2 דקות לפני השינה נחשב ל"התבודדות"?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
האם להתבודד 2 דקות לפני השינה נחשב ל"התבודדות"?

שאלה:

מאת משה:
שלום לכבוד הצדיק הקדוש. יש לי שאלה. האם להתבודד 2 דקות לפני השינה נחשב ל"התבודדות"? אני שואל את זה מכיוון שאצלי לצאת להתבודד בשדה קשה לי כמו לטוס לירח מרוב כבידות, ואני מתנחם ב-2 דקות של דיבורים עם ה' לפני השינה. תודה.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ג' לסדר טהרה ג' אייר ה'תשע"ב

שלום וברכה אל משה נרו יאיר

לנכון קבלתי את מכתבך.

אני לא מבין את שאלתך, הרי "מלא כל הארץ כבודו", והוא יתברך ממלא כל עלמין, וסובב כל עלמין, ובתוך כל עלמין, אין שום מציאות מבלעדו יתברך כלל, ולכן למה לא תתחיל לדבר עמו יתברך אפילו רגע אחד? וכן בכל פעם עוד רגע ועוד רגע, וככה תוכל לחטוף במשך כל היום לדבר הרבה רגעים, ואי אפשר לתאר ולשער כלל מה זה רגע אחד לדבר עמו יתברך, שאז על ידי זה מעלה שעשועים כאלו לפניו יתברך, שלא עלו מימות עולם, כי כל נשמה באה משורש אחר לגמרי, וכשנשמתו חוזרת ומדבקת עמו יתברך, אפילו רגע אחד של דביקות זהו שווה יותר מהכל, ומכל שכן עוד רגע ועוד רגע וכו' וכו', ואמר רביז"ל (ליקוטי מוהר"ן חלק ב' סימן פ"ד) שעיקר הדביקות הוא על ידי תפלה.

ולכן אל תהיה בטלן, צא מעצמך וכו', צא מהיאוש והדכאון שלך וכו', ותתחיל לדבר עמו יתברך אפילו דקה אחת, ואפילו תיבה אחת שתוכל לומר "רבונו של עולם", זה כבר מנענע את כל העולמות, ובשביל שבני אדם לא מאמינים בעצמם, בשביל זה מתרשלים לגמרי.

וכבר אמר רביז"ל (ליקוטי מוהר"ן חלק א' סימן ס"א) כמו שאדם צריך להאמין בו יתברך, כמו כן צריך להאמין בעצמו שגם הוא חשוב בעיניו יתברך, ובשביל שאדם לא מאמין בעצמו, על ידי זה עובר עליו מה שעובר, כל מיני מחלוקת וחלישות הדעת וכו', עיין שם, וכן אמר רביז"ל (ליקוטי מוהר"ן חלק ב' סימן פ"ו) מפני שאין לבני אדם אמונה בעצמם, על ידי זה נתבזבז שולחנם לעתיד לבוא, וכן צריך לעשות עבודות קשות.

ולכן אם אתה יכול להתבודד שתי דקות, תראה לגנוב במשך כל היום המון דקות של שיחה בינך לבין קונך, ואז תראה איך שלא יקח הרבה זמן ותשתנה לטובה, וכל החיים שלך ילכו כבר בצורה אחרת.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'צור קשר' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

1 תגובות

    • 2.
    • מאת: מתקרב
      גם אני התחזקתי אשרינו שה' נתן לנו את רבנו ואת מוהרא"ש
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup