ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - איך אדע אם אני מקורב אל רבינו ז"ל או לא? אולי אני מטעה את עצמי?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
איך אדע אם אני מקורב אל רבינו ז"ל או לא? אולי אני מטעה את עצמי?

שאלה:

מאת משה:
שלום אל הצדיק. איך אני יכול לדעת אם אני מקורב אל רביז"ל באמת או לא, אולי אני מטעה עצמי? אודה מאד אם יענה לי כבודו.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ג' לסדר אמור ט"ז אייר ה'תשע"ב

שלום וברכה אל משה נרו יאיר

לנכון קבלתי את מכתבך.

דע לך שרביז"ל אמר (ליקוטי מוהר"ן חלק א' סימן קצ"ב) פניו שכלו ונשמתו של הצדיק נמצא בתוך ספרו, עיין שם. ולכן כל זמן שאתה לומד בכל יום את הספר הקדוש והנורא "לקוטי מוהר"ן" ואתה מתעמק בו, דע לך שאתה מקורב אל רביז"ל. ורביז"ל רצה מאד שנתמיד בספרו הקדוש, ואמר (חיי מוהר"ן סימן שמ"ו) מאחר שיצא בעולם אני חפץ שילמדו בו הרבה, ויעשו לעצמם שני שיעורים, אחד בגירסא הרבה מאד למען שיהיה שגור על פיו, ואחד בעומק העיון, כי יש בו פנימיות הרבה מאד.

ולכן כל זמן שאתה פותח בכל יום את הספר הקדוש "לקוטי מוהר"ן", ומוציא לעצמך עצות ודרכים והנהגות בעבודת השם יתברך ובדרכי יום יום וכו', דע לך שאז אתה מקורב אליו, וההיפוך מובן ממילא וכו', אם תעזבני יום יומיים אעזבך, כי יכול לעבור שנה שלימה שלא פתח את ה"לקוטי מוהר"ן", אשר אמר רביז"ל (חיי מוהר"ן סימן שמ"ז) הספר הזה הוא אתחלתא דגאולה, ועל ידי ספר זה יכולים להעשות בעל תשובה גדול ובעל השגה גדול.

והס"מ יודע זאת, ולכן נותן להאדם ללמוד כל הספרים, רק לא "לקוטי מוהר"ן", כי מלימוד בספר זה הוא מאד מאד מפחד, כי רביז"ל נכנס בתוך הבית הבליעה שלו ומוציא משם נשמות קדושות, והוא מוכרח להקיא אותם (עיין ליקוטי מוהר"ן חלק ב' סימן ח') בסוד (איוב כ') "חיל בלע ויקיאנו", ותיכף ומיד כשאדם פותח את ספרו של רביז"ל, על ידי זה נפתח פיו לדבר עמו יתברך, כמו שאמר (ליקוטי מוהר"ן חלק א' סימן ס') שהצדיק מעורר מהשינה העמוקה שישן שם, ומתחיל לדבר עמו יתברך בשפת האם שלו.

ולכן זה יהיה לך הסימן אם אתה מקורב באמת אל רביז"ל, אם אתה לומד בכל יום "לקוטי מוהר"ן", ואתה מתבודד עמו יתברך, ומפרש את כל אשר עם לבבך עמו יתברך.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'צור קשר' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

1 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup