ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - האם כדאי להכניס שותף לעסק שלי?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
האם כדאי להכניס שותף לעסק שלי?

שאלה:

מאת נוי:
לכבוד הצדיק. יש לי שאלה. אני בעל עסק של חלקי חילוף לרכב, ורציתי לדעת אם כדאי להכניס שותף לעסק?

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ד' לסדר אמור י"ז אייר ה'תשע"ב

שלום וברכה אל נוי נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

אני תמיד אומר שלא כדאי לקחת שותפים, כי עוד לא ראיתי אף פעם במשך חמישים שנה שאני עוסק בצרכי ציבור, ששותפות החזיקה מעמד, כי הרגע שמכניסים שותף - מתפרק העסק.

ולכן לדעתי תהיה עצמאי בלי שותפים, ואפילו אם תרוויח פחות כשתהיה לבד עצמאי, עדיף מלהרוויח הרבה כשיהיה לך שותף, כי לבסוף השותף יוציא אותך מהעסק ולא יהיה לך שום דבר, וזה מעשים בכל יום, וכבר אמרו חכמינו הקדושים (עירובין ג.) קדירה דבי שותפא לא חמימא ולא קרירא, שותף צריכים לקחת רק את הקדוש ברוך הוא, ואז יצליח דרכו.


ראה לבדוק את המזוזות בהעסק שלך, והקדוש ברוך הוא יצליח את דרכך שלא תצטרך להכניס שום שותפים.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'צור קשר' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup