ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - לאחרונה סגרו את בית התמחוי שעבדנו בו, ומאז לא קיבלנו משכורות
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
לאחרונה סגרו את בית התמחוי שעבדנו בו, ומאז לא קיבלנו משכורות

שאלה:

מאת אסף וישראל:
לכבוד הצדיק כ"ק מוהראש שליט"א. ראשית אנחנו מאחלים לכבוד הצדיק רפואה שלימה ומזל טוב לרגל יום ההולדת, ומתפללים עליו כל יום. וכן זכינו להיות במירון ולשפוך דמעות לרפואת הצדיק. שנינו עובדים ברוך ה' בבית תמחוי בדרום הארץ. לפני כחודש וחצי בערך המקום עבר זעזוע כשחשדו אותם בעבירות מרמה. יש לציין שזה רק חשדות ושום דבר עוד לא ידוע. העניין הוא שמאז המקרה סגרו את חשבון העמותה ולא קיבלנו משכורות כמעט חודשיים. אנחנו מקווים ומצפים שהכל יסתדר מכיוון שאנחנו מאוד נהנים בעבודה הזאת. כרגע אנחנו מחכים לתשובות מראשי המוסד הזמניים מטעם בית המשפט. האם הצדיק יכול לייעץ לנו מה לעשות?

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום א' לסדר בהר בחוקותי כ"א אייר ה'תשע"ב

שלום וברכה אל אסף וישראל שיחיו נצח

לנכון קבלתי את מכתבכם.

תשואת חן לכם על התפילות שאתם מתפללים על רפואתי והחלמתי המהירה, יעזור הקדוש ברוך הוא שכל התפלות שלכם יתקבלו לרחמים ולרצון לפני אדון כל, ובפרט התפלות שהתפללתם אצל ציון התנא הקדוש רבי שמעון בן יוחאי בל"ג במירון, ותודה רבה על כל האיחולים, וכל המברך מתברך מפי אל עליון.

בענין שאלתכם וכו', קשה מאד לייעץ לכם כדת מה לעשות וכו', כי אני לא מכיר את המקום ולא יודע מי הבעל בתים ולא יודע מה קורה שמה, אבל דבר אחד אני יכול לומר לכם, שרביז"ל אמר (ספר המדות אות פחד חלק ב' סימן ג') מי שבורח מן הצרה הוא פיקח; וחכמינו הקדושים אמרו (שמות רבה פרשה א' סימן ל"א) אמר רבי ינאי וכי אפשר לבשר ודם לברוח מפני המלכות? אלא בשעה שתפסו את משה וכו', ומי עשה עצמך פיקח שתברח הלא אנכי הוי"ה שם הייתי עמך והיום אני עומד לך וכו', עיין שם.

הרי שלכם לפניכם בשעה שמסתבכים עם המלכות, צריכים לברוח כדי שלא יפילו אחר כך עליכם את כל החשדות וכו', ותפלו בחינם בפח, דבר שלא עשיתם כלום.

ולכן לדעתי תעזבו את הכל, וכפרה על המשכורת של שתי החודשים, ותתנו תודה להקדוש ברוך הוא שאתם לא מסובכים, זה דעתי.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדכם תמיד שיהיה לכם הצלחה מרובה ובכל אשר תפנו תשכילו ותצליחו.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'צור קשר' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup