ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - האם להישאר במקום עבודתי? ומתי לעבור דירה?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
האם להישאר במקום עבודתי? ומתי לעבור דירה?

שאלה:

מאת טופז:
שלום רב לכבוד מוהרא"ש, צדיק אהוב ונפלא. אני נשואה לבעל מקסים מזה חצי שנה, שנינו חוזרים בתשובה. אני גרה אצל חמותי ביחידת דיור. לאחרונה התחלתי ללמוד מזכירות רפואית במכללה. אני עובדת בתור מלווה בהסעות לילדים שחלקם מוגבלים. רציתי לשאול לגבי פרנסה, האם להישאר בעבודה הזאת? ומתי יהיה כדאי לעבור לדירה משלנו? כשבאנו אל הצדיק, הצדיק אמר שבסוף נעבור לגור ביבנאל.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ד' לסדר בהר בחוקותי כ"ד אייר ה'תשע"ב

שלום רב אל טופז תחי' 

לנכון קבלתי את מכתבך.

אני מאד מאד שמח שאת שמחה ועליזה שהתחתנת עם בעל מקסים, יעזור הקדוש ברוך הוא שכך יהיה כל החיים לשמוח עם בעלך, כי כך אמרו חכמינו הקדושים (סוטה יז.) איש ואשה זכו שכינה ביניהן, ואמרו (ירושלמי ברכות פרק ט' הלכה ח') אי אפשר לאיש בלא אשה ואי אפשר לאשה בלא איש אי אפשר לשניהן בלא שכינה, ובמקום שהשכינה נמצאת שם הברכה מצויה, רק שיהיה ביניהם שלום ואהבה גדולה מאד, כי שלום אמרו חכמינו הקדושים (שבת י) זה שמו של הקדוש ברוך הוא.

ולכן אם מכניסים את הקדוש ברוך הוא בתוך הבית, זה נקרא שלום בית, היינו שמו של הקדוש ברוך הוא בתוך הבית, ולכן תשמחו יחד ותעזרו אחד להשני, ושיהיה תמיד ביניכם אהבה והבנה הדדית, שזה עיקר ההצלחה, כמו שאמר רביז"ל (ליקוטי מוהר"ן חלק א' סימן ס"ט) שעיקר העשירות בא בזכות האשה, והוא גמרא מפורשת (בבא מציעא נט.) שאין ברכה מצויה בתוך ביתו של אדם אלא בשביל אשתו, שנאמר (בראשית י"ב) "ולאברם הטיב בעבורה" והיינו דאמר להו רבא לבני מחוזא, אוקירו לנשייכו כי היכי דתתעתרו, (תכבדו ותייקרו את נשותיכם כדי שתתעשרו).

ולכן אם תהיו שניכם שמחים ועליזים ותכבדו אחד את השני, יושפע עליכם שפע בפרנסה.

זה טוב מאד אם תמשיכי ללמוד מזכירות רפואית במכללה, כי רביז"ל רצה שלכל אחד יהיה משרה בפרנסה.

בענין לעבור דירה וכו', זה יהיה בעת שיתרחב לכם בגשמיות ותוכלו כבר לשלם שכר דירה, עד שתזכו לבית משלכם.

ואיפה לגור? זה תלוי בכם, כי כך אמרו חכמינו הקדושים (סוטה מז.) חן מקום על יושביו, ולכן איפה שתחליטו שיהיה בהצלחה.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפני תשכילי ותצליחי.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'צור קשר' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup