ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - מאז שחזרתי בתשובה, חברותי לכיתה לא מפסיקות לצחוק עלי
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
מאז שחזרתי בתשובה, חברותי לכיתה לא מפסיקות לצחוק עלי

שאלה:

מאת נורית:
לכבוד כ"ק מוהרא"ש שליט"א שלום. אני בת שבע עשרה וחצי. לפני שנה וחצי התחלתי להתחזק, ובתחילת השנה התחלתי ללכת בצניעות מלאה לבית הספר החילוני שבו הייתי נמצאת. במשך כחצי שנה הייתי שם, כולם צחקו עלי, המורות והתלמידים כולם כאחד. באיזשהו שלב נשברתי ועברתי לבית ספר חרדי בית יעקב לחוזרות בתשובה. מאז שהגעתי לשם הבנות לא מפסיקות לרדת עלי, והן כל הזמן מדברות עלי לשון הרע. אני כל יום מתפללת לה' שיתנני לחן וחסד בעיני אנשים שאוכל להסתדר בחברה. ברצוני לדעת מה זה אומר שאני סביב אנשים וכל הזמן מדברים עלי לשון הרע? חלק אמרו לי שמקנאים ומשום כך זה קורה.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום א' לסדר במדבר כ"ח אייר ה'תשע"ב

שלום רב אל נורית תחי'

לנכון קבלתי את מכתבך.

את צריכה להתחזק ביתר שאת ויתר עוז שזכית לחזור בתשובה שלימה, כי כך אמרו חכמינו הקדושים (ברכות לד.) במקום שבעלי תשובה עומדים שם אין צדיקים גמורים יכולים לעמוד, ולכן את צריכה להיות חזקה בעצמך, ולבנות את הבטחון עצמי שלך, ולא להתבלבל משום בריה שבעולם, רביז"ל אמר (ספר המדות אות ניאוף חלק ב' סימן י"ד) מי שעוצר עיניו מראות ברע על ידי זה ניצול מבזיונות.

והפירוש הפשוט הוא, אם לא מסתכלים על הזולת מה שהוא אומר עלי, על ידי זה ניצולין מבזיונות, לא צריכים להסתכל על אחרים כלל, מה יש לך עם אחרות? את צריכה להתחזק באמונה פשוטה בו יתברך ולקיים את מצוותיו יתברך בשמחה עצומה, ותראי שבלסוף תישאי חן בעיני כל רואיך, ולא יקח הרבה זמן שתוכלי לבנות בית נאמן בישראל, ותהיי הכי מאושרת בחייך, את צריכה לישא חן רק בעיניו יתברך, ולא בעיני בשר ודם, כי אם תישאי חן בעיניו יתברך ממילא כבר תישאי חן בעיני בשר ודם, ואמר רביז"ל (ספר המדות אות חן סימן ו') כשתעביר על מדותיך תמצא חן.

ולכן את לא צריכה להיות עקשנית, אלא תלכי בדרכך ובדרכי נועם, ואז תמצאי חן בעיני כל רואיך, והקדוש ברוך הוא ישפיע לך דעת ושכל, ושום דבר לא יוכל לשבור אותך.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפני תשכילי ותצליחי.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup