ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - למרות כל ההשתדלות שלי לחזור בתשובה אני מרגישה תקועה במקום
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
למרות כל ההשתדלות שלי לחזור בתשובה אני מרגישה תקועה במקום

שאלה:

מאת ויקטוריה מרים:
לכבוד הצדיק מיבנאל שלום רב! שאלתי: למרות כל ההשתדלויות והחזרה בתשובה ושמירת המצוות, אני מוצאת את עצמי תקועה במקום, כל מעשי ידי עולים בתוהו, כל תפילה נענית בקושי רב וזה גורם לי ליפול בעצבות. מה עלי לעשות כדי להמתיק את הדינים? בכבוד רב.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום א' לסדר במדבר כ"ח אייר ה'תשע"ב

שלום וברכה אל ויקטוריה מרים תחי'

לנכון קבלתי את מכתבך.

רביז"ל הזהירנו מאד מאד על יאוש, וצעק בקול עמוק (ליקוטי מוהר"ן חלק ב' סימן ע"ח) אסור להתייאש, אין שום יאוש בעולם כלל; אין דבר כזה להתייאש, ומכל שכן שאסור להגיד שהתפילות נענין בקושי וכו', אין דבר כזה, כל תפלה כל תחינה עושה רושם למעלה, ואמרו חכמינו הקדושים (ירושלמי ברכות פרק ד' הלכה א') והיה כי הרבתה להתפלל, מכאן שכל המרבה בתפלה נענה.

ולכן אסור לומר דבר כזה שהתפלה שלך נענית בקושי, אין דבר כזה, רביז"ל אמר (ליקוטי מוהר"ן חלק א' סימן ב') כשאדם מתפלל הוא בונה כלי לקבל בו את השפע ולוקח זמן עד שבונה את הכלי שלו, וכשיבנה כל הכלי יהיה לו ישועה. וחכמינו הקדושים אמרו (דברים רבה פרשה ב' סימן י"ז) על הפסוק (דברים ד') "כי מי גוי גדול אשר לו אלקים קרובים אליו כהוי"ה אלקינו בכל קראנו" מהו בכל קראנו אליו? אמרו רבנן יש תפלה שנענית לארבעים יום, ממי את למד? ממשה דכתיב (דברים ט' י"ח) "ואתנפל לפני הוי"ה ארבעים יום" וגו.' ויש תפלה שנענית לעשרים יום, ממי את למד מדניאל דכתיב (דניאל י') "לחם חמודות לא אכלתי עד מלאת שלשה שבועיים ימים" ואח"כ אמר "הוי"ה שמעה הוי"ה סלחה" וגו' ויש תפלה שנענית לשלשה ימים, ממי את למד מיונה, דכתיב (יונה ב) "ויהי יונה במעי הדגה" וגו' ואחר כך "ויתפלל יונה אל הוי"ה אלקיו ממעי הדגה", ויש תפלה שנענית ליום אחד ממי את למד מאליהו דכתיב (מלכים א' י"ח) "ויגש אליהו הנביא ויאמר" וגו' ויש תפלה שנענית לעונה, ממי את למד מדוד דכתיב (תהלים ס"ט) "ואני תפלתי לך הוי"ה עת רצון" ויש תפלה שעד שלא יתפלל אותה מפיו הקדוש ברוך הוא יענה שנאמר (ישעיה ס"ה) "והיה טרם יקראו ואני אענה".

ולכן אסור לך להתייאש בשום פנים ואופן, אלא להמשיך בתפלה, רק עלייך להתאזר במדת הסבלנות, ואז תראה ישועה גדולה מאד.


ולכן אני מאד מבקש אותך שתמסרי את נפשך להיות רק בשמחה, כי עם עצבות לא פועלים שום דבר, רק מסתבכים יותר ויותר, ואף שאני יודע שמרוב צרות ויסורים ומרירות שעובר עליך קשה לך להיות בשמחה, עם כל זאת את מוכרחת להכריח את עצמך עם כל הכוחות רק להיות בשמחה, כי כשאדם שש ושמח שום קליפה וסטרא אחרא לא יוכל לגשת אליו, כי הטומאה רק עצבות, מה שאין כן הקדושה זה רק שמחה, ובזה אשה יכולה למדוד את עצמה אם היא בהקדושה וכו', או אם היא בהטומאה וכו', שתסתכל איך שהיא מחזקת את עצמה בשמחה, כי השמחה מדביק את האדם אל האין סוף ברוך הוא.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפני תשכילי ותצליחי.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup