ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - אם יש תפילה, מדוע צריכים כל מיני סגולות?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
אם יש תפילה, מדוע צריכים כל מיני סגולות?

שאלה:

מאת ישראל:
שלום ורפואה שלמה להצדיק. אני רוצה לשאול כיצד צריכים להתייחס לכל מיני סגולות? הכוונה לסגולות אמיתיות כגון מרביז"ל או משאר צדיקים. כי לכאורה מדוע צריכים סגולות, הלא העיקר הוא רק תפילה להתפלל על כל דבר? אבל אנו רואים שגם רביז"ל נתן לנו סגולות על כמה דברים. תודה רבה.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ב' לסדר במדבר כ"ט אייר ה'תשע"ב

שלום וברכה אל ישראל נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

תשואת חן לך על התפילות שאתה מתפלל על רפואתי והחלמתי המהירה, יעזור הקדוש ברוך הוא שכל התפלות שלך יתקבלו לרחמים ולרצון לפני אדון כל.

בוודאי הכל תפלה, ואין דבר יותר חשוב מתפלה, כמאמרם ז"ל (ויקרא רבה פרשה ל' סימן ג') בדורות הללו שאין להם לא מלך ולא נביא לא כהן ולא אורים ותומים ואין להם אלא תפלה זו בלבד אמר דוד לפני הקדוש ברוך הוא רבונו של עולם אל תבזה את תפלתם. (תהלים ק"ב) "תכתב זאת לדור אחרון" - מכאן שהקדוש ברוך הוא מקבל השבים, "ועם נברא יהלל יה" - שהקדוש ברוך הוא בורא אותן בריה חדשה.

עם כל זאת יש גם סגולות לתת, ואמר רביז"ל (ליקוטי מוהר"ן חלק א' סימן כ"א) עניין הסגולה שעושים לרפואה, אף על פי שאין הטבע מחייב שיהיה זה לרפואה, אף על פי כן הדבר הזה מסוגל לרפואה, וזה למעלה מהטבע, שאין השכל האנושי מבין את זה.

הרי שלך לפניך שיש דבר כזה של ענייני סגולות, וכן כל ספר המדות מלא עם סגולות שרביז"ל נתן לנו על כל פרט ופרט יש סגולה נפרדת, בוודאי צריכים לקיים את זה בתמימות ופשיטות ובאמונה ובאמונת חכמים, ויתקיים הסגולה, כי הכל תלוי כפי האמונת חכמים שיש לו בזה שנתן לו את הסגולה וזה ברור.

ועניין הסגולה זה למעלה מהשכל, כמובא (קהלת יעקב ערך סגולה) סגולה הוא מלשון סגול שהם מג' ראשונות, היינו כתר חכמה בינה וכו', עיין שם. כי הסגולה בא ממקום עליון מאד, ולכן יש דבר כזה של סגולה, וגם עצם התפלה זה סגולה, יעזור הקדוש ברוך הוא שיהיה לך ישועה מן השמים.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup