ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - איך אני יכול לדעת האם אני "בעל תשובה"?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
איך אני יכול לדעת האם אני "בעל תשובה"?

שאלה:

מאת שלומי:
לכבוד הצדיק הקדוש מוהרא"ש. רציתי לשאול איך אני יכול לדעת שאני "בעל תשובה"? זאת אומרת איך אדם אמור לדעת שהוא כבר הגיע לתשובה שהיה צריך?

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ה' לסדר במדבר ג' סיון ה'תשע"ב

שלום וברכה אל שלומי נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

רביז"ל אמר (ליקוטי מוהר"ן חלק א' סימן ל"ה) שעיקר התשובה לחזור אל המקום שבא משם, היינו אדם צריך להחדיר בעצמו אשר אין שום מציאות בלעדו יתברך כלל, והכל לכל אלקות גמור הוא, ודבר גדול ודבר קטן לא נעשה מעצמו אלא בהשגחת המאציל העליון, שזה רוחניות חיות אלקות, ולשם צריך אדם לחזור, זאת אומרת תשובה הם אותיות תשוב ה', כי יש ארבע עולמות אצילות בריאה יצירה עשייה, שהם כנגד שם הוי"ה ברוך הוא וברוך שמו, י' זה אצילות ה' זה בריאה ו' זה יצירה וה' השניה זה עשייה, ועל פי רוב כולנו ניתקנו את עולם העשיה מעולמות העליונים, זאת אומרת הפרדנו את נשמותינו משורשינו וכו', שזה ה' האחרונה משם הוי"ה ברוך שמו נפרדת מאותיות י'ה'ו', ועיקר התשובה להשיב את הה' חזרה, שזה תשוב ה', אותיות תשובה.

כי אדם צריך להגיע לזיכוך הנשמה כל כך, עד שתמיד יחשוב רק ממנו יתברך, שזה השלימות אשר אין שלימות אחריו, אבל כולנו נפלנו במקום מזוהם ופגום, עד שרוב היום ורוב הלילה שוכחים לגמרי ממנו יתברך לצערינו הרב, ונדמה שהכל טבע מקרה ומזל, ולכן איש את רעהו חיים בלעו, ועיקר התשובה לחזור אליו יתברך, תמיד רק לחשוב ממנו יתברך, והרגע שאדם מגיע לדביקות כזה שהוא חושב ממנו יתברך, אמר רביז"ל (ליקוטי מוהר"ן חלק א' סימן כ"א) שבמקום שאדם חושב שם כל האדם, ואז אדם תמיד שש ושמח, כי מה יש להיות בעצבות ובמרירות ובדכאון, מאחר שיודע שאין בלעדו יתברך כלל, והוא יתברך מחייה ומהווה ומקיים את כל הבריאה כולה?

ולכן סימן שהוא בעל תשובה אמיתי ונתקבלה תשובתו בשמים, כשהוא רק שש ושמח תמיד, ומדבר עמו יתברך, ומקרב יהודים אחרים אליו יתברך, זה סימן אמיתי שנתקבלה תשובתו בכל העולמות, אשרי מי ששש ושמח כל היום, כי מה יש לו להפסיד, הרי הוא מקיים מצוותיו יתברך שהם רצונו יתברך, וכן מדבר אליו יתברך, ומספר לו את כל מה שעובר עליו, וכן מקרב אחרים אל הקדוש ברוך הוא, אשרי לו בזה ובבא.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup