ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - מהי ההנהגה בברסלב לגבי תיקון ליל שבועות? (התיקון להורדה בסוף הדף)
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
מהי ההנהגה בברסלב לגבי תיקון ליל שבועות? (התיקון להורדה בסוף הדף)

שאלה:

מאת שמואל:
לכבוד מוהרא"ש שליט"א. איך נוהגים בברסלב לגבי אמירת משניות בתיקון ליל שבועות? כידוע יש בזה מחלוקת בין המקובלים. ברצוני לדעת איך מקובל בברסלב, ואיך נוהג מוהרא"ש שליט"א. אני מאחל למוהרא"ש שליט"א רפואה שלימה ומהירה וחג שמח. יישר כח.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ה' לסדר במדבר ג' סיון ה'תשע"ב

שלום וברכה אל שמואל נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

תשואת חן לך על התפילות שאתה מתפלל על רפואתי והחלמתי המהירה, יעזור הקדוש ברוך הוא שכל התפלות שלך יתקבלו לרחמים ולרצון לפני אדון כל.

מנהגינו רק לומר פסוקי התנ"ך בליל שבועות, היינו שמתחילים את הפסוק הראשון וגומרים את הפסוק האחרון מכל פרשה, וכן מכל ספרי הנביאים והכתובים, ובכלל לא אומרים משניות, כי זה לא מובא בזוהר, ואחר שגומרים את זה, קוראים את כל התרי"ג מצוות, וזה הכל. ויתר הזמן הפנוי מתבודדים הרבה עמו יתברך, ומבקשים ממנו יתברך שנזכה לקבל את התורה מחדש, כי אז בליל שבועות הוא עת רצון גדול בשמים, וקודם עלות השחר הולכים לטבול במקוה, שאז ממשיכים על עצמו מח של שער נ', ומתפללים ותיקין, ואחר כך עושים קידוש ואוכלים סעודת מאכלי חלב, והולכים לישון, ובצהרים קמים ואוכלים סעודת החג סעודה בשרית.

העיקר תשתדל מאד מאד להיות בשמחה על נועם חלקך שזכית להבראות מזרע ישראל, ולא עשנו גוי כגויי הארצות, שזה השמחה הכי גדולה, ותהלה לאל יש לעם ישראל במה לשמוח שזכינו לקבל את התורה בהר סיני, וגם עכשיו אנחנו הולכים לקבל מחדש את התורה.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup