ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - האם זה משנה באיזה מניין מתפללים בראש השנה באומן?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
האם זה משנה באיזה מניין מתפללים בראש השנה באומן?

שאלה:

מאת חיים:

שלום למוהרא"ש. רציתי לשאול על זה שרבינו רצה שנהיה אצלו בראש השנה. האם זה אומר שצריך להתפלל במניין שבציון? או בקיבוץ שהכי גדול? נשמח לקבל תשובה. תודה רבה.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ג' לסדר נשא ח' סיון ה'תשע"ב

שלום וברכה אל מעוז נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

רביז"ל רצה שנהיה אצלו על ראש השנה, הכוונה הייתה להיות בערב ראש השנה באומן על ציונו הקדוש, ואחר כך להתפלל שם באחד מהבתי כנסיות. ולכן לא איכפת איזה מנין מתפללים, העיקר להיות בראש השנה באומן, סמוך ונראה אצל ציון רביז"ל, ובפרט שהיום כולם הולכים אל ציון רביז"ל על ראש השנה, אשר זה התיקון העולה על כל התיקונים, ולא איכפת באיזה מנין מתפללים, וזה דמיון אחד גדול שאחד משכנע את השני תבוא בהמנין שלי וכו', וזה משכנע תבוא בהמנין שלי וכו', זה אומר אצלי רביז"ל וזה אומר אצלי רביז"ל וכו', הכל הבל ורעות רוח וכו', רביז"ל נמצא רק איפה שיש אהבה אחדות וריעות, ואיש את רעהו יאמר חזק, ואין שמה גזענות הארורה וכו', ולכן אל תבלבל את עצמך משום דבר, רק לבוא בראש השנה אל ציון רביז"ל כל ימי חייך אשר אין למעלה מזה.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup