ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - האם יש עניין להתפלל בנץ החמה גם בשבת?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
האם יש עניין להתפלל בנץ החמה גם בשבת?

שאלה:

מאת משה:
שלום לכבוד הרב. אנו משתדלים להתפלל בנץ בכל שבת. האם יש עניין גם בשבת להתפלל בנץ או רק ביום חול? והאם הרב יכול לכתוב קצת חיזוקים במעלה של תפילת הנץ לחזק אותנו. השם ישלח לכם רפואה שלימה בזכות כל הצדיקים.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ג' לסדר נשא ח' סיון ה'תשע"ב

שלום וברכה אל משה נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

אין עוד דבר יותר גדול מלהתפלל בהנץ בין בחול ובין בשבת, וכך התנהג רביז"ל, וכן הבעל שם טוב הקדוש זי"ע, שאמר שעדיף להתפלל מה שיותר מוקדם לפני שכל אויר העולם מתמלא עם קליפות של דיבורים רעים ומעשים רעים של אומות העולם, ולכן אשריך ואשרי חלקך שאתה מתפלל בהנץ, שאמרו חכמינו הקדושים (ברכות ט:) ותיקין היו גומרין אותה עם הנץ החמה, ופירש רש"י, ותיקין, אנשים ענוים ומחבבין מצוה; ואמרו (שם) מאי קראה, דמצוה להתפלל עם הנץ החמה, דכתיב (תהלים ע"ב ה') "ייראוך עם שמש ולפני ירח דור דורים" וגו'.

ולכן תתחזק ותמשיך להתפלל בהנץ החמה, שאין דבר גדול מזה, וזה יכניס בך שמחה עצומה ואריכות ימים, כי כך אמרו אנשי שלומינו, מי שמתפלל תפלת הותיקין, כל יום זה אצלו ארוך מאד, כי הוא כבר קם קודם אור היום, וככה יש לו יום שלם, מה שאין כן מי שקם מאוחר עד שהולך להתפלל וכו', כבר נעשה צהרים, ועד שאוכל כבר אחר הצהרים, והנה איבד חצי יום, נמצא שאין לו אריכות יום וכו', ולכן אשרי מי שזוכה להתפלל תפלת ותיקין.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup