ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - האם יש סגולה להינצל מצער התולעים בקבר?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
האם יש סגולה להינצל מצער התולעים בקבר?

שאלה:

מאת בר:
יש עניין שמטריד אותי והוא העניין צער של רימה ותולעה. לפי מה שלמדתי רק צדיקים יחידים זכו שגופם נשאר שלם ועל פי טבע הסיכוי להינצל מכך הוא אפסי. רציתי לדעת האם יש איזה סגולה או הנהגה בכדי להינצל מכך? בתודה רבה מצפה לתשובה מכבוד הרב.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ה' לסדר נשא י' סיון ה'תשע"ב

שלום וברכה אל בר נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

אדם צריך להרגיל את עצמו תמיד רק לחשוב ממנו יתברך, וירגיל את עצמו ללכת עם מחשבה שאין סוף ברוך הוא מחייה ומהווה ומקיים את כל הבריאה כולה, ומלא כל הארץ כבודו, ודומם צומח חי מדבר הם לבוש לגבי אין סוף ברוך הוא, ואמר רביז"ל (ליקוטי מוהר"ן חלק א' סימן כ"א) במקום שאדם חושב שם כל האדם, ולכן אם אדם רק חושב ממנו יתברך, על ידי זה אין לו מה לפחד, ולכן תכניס בדעתך אשר אין שום מציאות בלעדו יתברך כלל, והכל לכל אלקות גמור הוא, ובמחשבה זו תמיד תלך, וזה יטהר אותך מהכל, כי כשבר ישראל רק חושב ממנו יתברך, על ידי זה נדבק באין סוף ברוך הוא, וניצול מכל רע, אשרי האדם שזוכה להכניס במוח מחשבתו תמיד אשר אין בלעדו יתברך כלל, ומצייר לפניו איך שהכל לכל הוא אור האין סוף ברוך הוא, והוא נמצא בתוך האור אשר אין עוד תענוג כתענוג הזה.

ולכן מה לך להתבלבל מרימה ותולעה? הרגע שתהיה רגיל לדבר בכל יום אליו יתברך, ותמשיך על עצמך אמונה פשוטה בו יתברך, אין לך מה לדאוג כלל, וליתר בטחון ידוע שמוהרנ"ת ז"ל אמר פעם לאברך אחד "תלמד הרבה לקוטי מוהר"ן ואז התולעים בקבר לא יגשו אליך", ולכן זה הסגולה הכי גדולה שלא יגשו אליו תולעים בקבר, על ידי שיתמיד בלקוטי מוהר"ן, וידוע שרביז"ל אמר (חיי מוהר"ן סימן שמ"ו) שהספר הקדוש שלו לקוטי מוהר"ן שיצא בעולם הוא אתחלתא דגאולה, ואמר מאחר שיצא בעולם אני חפץ מאד שילמדו אותו, כי צריכים ללמוד אותו הרבה עד שיהיה שגור בעל פה, כי הוא מלא מוסר והתעוררות גדול מאד להשם יתברך אשר אין ערוך אליו, אחר כך אמר בפירוש שהלימוד בחיבוריו הקדושים הוא אתחלתא דגאולה, ואמר שטוב לקבוע לעצמו שני שעורים ללמוד ספריו הקדושים שיעור אחד פשוט ללמוד במהירות הרבה מאד כדי שיהיה שגור בעל פה, ושיעור אחד ללמוד בעיון גדול, כי יש עמקות גדול ונפלא בספריו.

ולכן אשרי מי שלומד הרבה את ה"לקוטי מוהר"ן", כדי שיהיה שגור על פיו, וזוכה לסיים כל חודש את כל ה"לקוטי מוהר"ן", ומלבד זאת לומד שיעור אחד בעיון גדול מאד, ויחדש בה חידושים כפי מוחו והשגתו.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup