ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - אני מרגישה שאין לי כוחות להשקיע בבית אחרי יום עבודה
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
אני מרגישה שאין לי כוחות להשקיע בבית אחרי יום עבודה

שאלה:

מאת חנה:
שלום לכבוד הצדיק, ברכה והצלחה, רפואה שלימה וכל מילי דמיטב בגשמיות וברוחניות בעזרת ה'. יש לי שאלה לגבי חשק ורצון: אני מרגישה שכאשר אני נמצאת בעבודה במשך היום יש לי כוח לפעול ולהצליח בה, ובבית אין לי חשק וכוח לעשות דברים. אני רוצה להיות משמעותית גם בבית ולפעול לטוב. כלומר בעבודות של הבית, שיהיה לי בית מסודר ומאורגן. תמיד הייתי מבולגנת עם בגדים וכו'. האם זו עבירה שאני מבולגנת? הקדוש ברוך הוא ברא את עולמו בסדר ובמחשבה תחילה ואני רוצה לדבוק במידותיו. פשוט אין לי חשק וגם לא הרבה זמן וכוח אחרי יום שלם של עבודה בחוץ, ואחר כך עם הילדים אחרי הצהריים עד שהם ישנים גם לסדר ולנקות את הבית. זה מפיל אותי שאני לא אישה "רגילה" שמתקתקת בזריזות, סדר ובישולים, אפייה וכו' כמו ש"התפקיד" כביכול מחייב. האם זה מצווה להיות מסודרת? עצוב לי שבעבודה בחוץ אני משקיעה יותר כוחות ואת הבית אני כביכול שמה בצד. אני מרגישה קרועה בין המחוייבות שלי לעבודה לבין הכוחות נפש שאני צריכה ורוצה להשקיע בבית. אני לא רוצה שמשפחתי, ילדיי ובעלי יסבלו. איך אמצא את האיזון הנכון?

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ה' לסדר נשא י' סיון ה'תשע"ב

שלום רב אל איילה תחי' 

לנכון קבלתי את מכתבך.

תשואת חן לך על התפילות שאת מתפללת על רפואתי והחלמתי המהירה, יעזור הקדוש ברוך הוא שכל התפלות שלך יתקבלו לרחמים ולרצון לפני אדון כל.

אשה צריכה תמיד להיות בשמחה, וכל ההשתוקקות והרצון שלה יהיה תמיד שיהיה לה מצב רוח מרומם, ותהא שמחה ועליזה, וזה מביא לה את הבטחון העצמי וכו', והיא מצליחה בחיי יום יום וכו', והנה מאחר שאת כותבת שבעבודה את מצליחה מאד מאד, ויש לך רצון גדול מאד וכו', אבל בא בבית את מבולגנת וכו', זה בא שבבית איבדת את הבטחון העצמי שלך וכו', יכול להיות שזה יותר מדי בשבילך, הן לעבוד בחוץ והן לעבוד בבית וכו', לסדר את הדברים ושיהיה הכל מוכן להבעל ולהילדים וכו', אז עצתי שתקחי עזרה וזה לא נורא וכו', וכן את צריכה תמיד לזכור את הכלל שמעט גם כן טוב, ולא צריכים לגמור את העבודה בפעם אחת, ואם תלכי בצורה כזו, ובכל פעם תעשי מעט, ותראי שבזמן קצר הכל יסתדר על צד הכי טוב, העיקר את צריכה לשמוח מאד מאד שהקדוש ברוך הוא נתן לך בעל וילדים, וזה המתנות הכי יפות שהקדוש ברוך הוא נותן לאשה.

ולכן תתאזרי במידת הסבלנות שאין מידה יותר יפה מזו, ואפילו שזה בא לך מאד מאד קשה, זכרי מה שאמר התנא הקדוש (אבות פרק ה') לפום צערא אגרא, ודעי לך כשאשה עוצרת עצמה לא לכעוס וכו', בזה אפילו שהיא נמצאת במדור הקליפות וכו', היא עולה עד עולם האצילות, שהיא בטלה לגמרי אל האין סוף ברוך הוא, כי הכל תלוי כפי מידת הסבלנות ולא להכנס בכעס, שבדרך כלל בא מגיאות וישות, אשה צריכה לבטל את עצמה כל כולה אליו יתברך, ושלא תהיה לה שום תרעומת על בעלה, כי האשה היא חלק מבעלה, כמו שכתוב (בראשית ב' כ"ג) "עצם מעצמי ובשר מבשרי לזאת יקרא אשה כי מאיש לקחה זאת", ולכן אשרי האשה שקנתה לעצמה את מידת הסבלנות לגבי בעלה וכו', ומוחלת לו על הכל, ומתחזקים לאהוב אחד את השני, שאז השכינה תשרה בתוך הבית.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפני תשכילי ותצליחי.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup