ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - ברצוני ללמוד עיצוב פנים. מהי דעת הצדיק?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
ברצוני ללמוד עיצוב פנים. מהי דעת הצדיק?

שאלה:

מאת רונית:
שלום וברכות למוהרא"ש. אני מקווה ששלומכם טוב ואתם מתאוששים להתחלה חדשה בעזרת ה'. אנו מחכים לכם שתגיעו לארצנו לתמיד! רציתי לשאול אתכם. אני חוזרת בתשובה ברוך ה' ומאוד מאוד מתחזקת מרבנו ומשתדלים להפיץ את רבנו בכל מקום. אבל במקביל הייתי מאד רוצה לעסוק בעיצוב פנים (לעצב בתים). זה מאוד מאתגר אותי ונותן לי הרחבה והשראה. רציתי את לשמוע את דעתכם ואם אתם יכולים לתת את ברכת הדרך? תודה רבה מראש ישר כוח.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ה' לסדר נשא י' סיון ה'תשע"ב

שלום רב אל רונית תחי' 

לנכון קבלתי את מכתבך.

תשואת חן לך על התפילות שאת מתפללת על רפואתי והחלמתי המהירה, יעזור הקדוש ברוך הוא שכל התפלות שלך יתקבלו לרחמים ולרצון לפני אדון כל.

את צריכה רק לשמוח שזכית לחזור בתשובה שלימה, כי אצלו יתברך מאד מאד חשוב מי שחזר בתשובה, ובפרט את שזכית להתקרב אל רביז"ל, זה השמחה הכי גדולה, ובפרטי פרטיות שאת גם זוכה להפיץ את אור רביז"ל, בזה את צריכה מאד מאד לשמוח, יעזור הקדוש ברוך הוא שתהי הכי מוצלחת בחייך, רק תשתדלי מאד להיות בשמחה, כי את יודעת מרבי גדול כזה, וכמו שאמר רביז"ל לאנשי שלומינו (שיחות הר"ן סימן קע"ז) שראוי לכם לשמוח בהשם יתברך. ואף על פי שאין אתם יודעים מגדולת השם יתברך ראוי לכם לסמוך עלי. כי אני יודע מגדולתו יתברך, והזכיר אז הפסוק (תהלים קל"ה ה') "כי אני ידעתי כי גדול הוי"ה" וגו', גם ראוי לכם לשמוח בי, מה שזכיתם שיהיה לכם רבי כזה.

אדם צריך להתעסק בעסק שהוא אוהב, ומה שמושך אותו, ולכן אם מושך אותך להיות מעצבת וכו', מה טוב ומה נעים, אסור להכריח את עצמו לעשות דבר נגד מהותו ורצונו, כי זה לא יצליח, אדם צריך תמיד לעשות מה שהוא אוהב, ומה שהוא רוצה, היינו איזה אומנות שמושך אותו אליה, זה יעשה ובזה יצליח, וכמובן בכל דבר צריכים תפלה לבקש ממנו יתברך שהעושר והכבוד תלוי רק בו.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפני תשכילי ותצליחי.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup