ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - האם יש מציאות שאדם שהיה באומן לא יגיע לתיקון השלם?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
האם יש מציאות שאדם שהיה באומן לא יגיע לתיקון השלם?

שאלה:

מאת בר:
שלום לכבוד הרב. ראשית אני מאחל לך רפואה שלמה לאורך ימים ושנים. רציתי לדעת האם יש מציאות שאדם היה באומן בראש השנה ולא יגיע לתיקון השלם? אם לא, אז מה בדיוק עניין ההבטחה?

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ה' לסדר נשא י' סיון ה'תשע"ב

שלום וברכה אל בר נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

תשואת חן לך על התפילות שאתה מתפלל על רפואתי והחלמתי המהירה, יעזור הקדוש ברוך הוא שכל התפלות שלך יתקבלו לרחמים ולרצון לפני אדון כל.

אין דבר כזה שמי שהיה אצל רביז"ל בראש השנה באומן, שאין לו תיקון, כי בפירוש גילה לנו רביז"ל שיש נשמות כאלו שנפלו כל כך שגם הוא לא יכול לתקן אותם כל השנה, אבל בראש השנה גם אותם הוא יכול לתקן בתיקון נפלא ונורא מאד, ולכן אין דבר כזה שמי שהיה בראש השנה שאין לו תיקון, ואף שלא מרגישים את זה תיכף ומיד, אבל שיעבור הימים והשנים אז יראה מה שפעל בזה שהיה אצל ציון רביז"ל.

ולכן שלא יהיה לך שום ספיקות וספק ספיקות, אדרבה תשמח מאד שזכית להיות אצל ציון רביז"ל בראש השנה, ותשתדל גם השנה הבא עלינו לטובה, להיות בראש השנה אצל ציון רביז"ל שאין דבר יותר גדול מזה, ותחזק ותעודד את חבריך וידידך ואת קרובי משפחתך, שכולם יבואו אל רביז"ל על ראש השנה, כי ככל שמתרבה הקיבוץ, כן נעשה שעשועים גדולים בכל העולמות, ורביז"ל אמר שכל העולם כולו עומדים ותלויים על ראש השנה שלו, ולכן אשרי מי שבא אל ציון רביז"ל, ואשרי ואשרי מי שמביא עוד אנשים אל ציון רביז"ל, ובוודאי זכותו גדול בשמים, וזה ברור.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup