ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - שמעתי שיש מקובלים שטוענים שנשמת רבינו אינה באומן, מה דעת הרב?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
שמעתי שיש מקובלים שטוענים שנשמת רבינו אינה באומן, מה דעת הרב?

שאלה:

מאת מעוז:
שלום למוהרא"ש. יהי רצון שה' יתברך ירפא את הצדיק מכל חולי וישוב לאיתנו. שמעתי מכל מיני מקובלים שטוענים שנשמת רבינו נמצאת בארץ ישראל ויש כאלו שהצביעו גם על כל מיני מקומות כגון בית העלמין בצפת או קבר רחל אימנו. רצינו לדעת מה הרב אומר בנושא זה. תודה רבה.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום א' לסדר בהעלותך י"ג סיון ה'תשע"ב

שלום וברכה אל מעוז נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

תשואת חן לך על התפילות שאתה מתפלל על רפואתי והחלמתי המהירה, יעזור הקדוש ברוך הוא שכל התפלות שלך יתקבלו לרחמים ולרצון לפני אדון כל.

רביז"ל חפץ מאד להיות טמון בעיר אומן ומוהרנת ז"ל אמר שהמקום הזה היה מיוחד בשביל רביז"ל מששת ימי בראשית ומשם עוסק בתיקון נשמות ישראל, ואין לנו מושג בדברים אלו כלל וכו', ולכן שאף אחד לא יבלבל את המוח ואת הדעת שרביז"ל לא נמצא שם וכו' וכו', זה אומר בצפת וזה אומר בירושלים וכו', כל זה עצת הס"מ למנוע בני אדם שיגיעו לציונו הקדוש בעיר אומן דייקא, וזה ברור כשמש.

ואם אתה כבר מדבר מבעלי מקובלים וכו', צריכים מאד מאד לשמור וכו', כי היום כל מאן דהוא שלמד כמה סיפרי קבלה וכו', קורא את עצמו מקובל וכו' וכבר נותן תיקונים וצריכים מאד מאד לשמור מאלו האנשים שהם סתם בעלי דמיונות.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup