ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - האם כדאי להראות לילדים סרטי טבע וחיות בביה"ס חרדי?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
האם כדאי להראות לילדים סרטי טבע וחיות בביה"ס חרדי?

שאלה:

מאת דוד ישי:
לצדיק שלום. רציתי לשאול, אני עובד בתלמוד תורה חרדי של ברסלב. לפעמים, חלק מהמלמדים מראים סרטים של טבע וחיות לתלמידים. האם זה מתאים לרוח החרדית ולברסלב בכלל? זה נראה שכאילו אין להם כלים להתמודד עם הילדים ולכן מראים להם סרטי טבע. האם הדבר יכול לגרום לכך להתדרדרות או שזה בעצם מפוקח וזה בסדר? אשמח לתשובה.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ג' לסדר בהעלותך ט"ו סיון ה'תשע"ב

שלום וברכה אל דוד ישי נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

היום זה כבר גלוי לכולם, הרגע שמתחילים להראות סרטים לילדים, אפילו שהם כשרים, לאט לאט הם מרגילים את עצמם לסטות ולגלוש וכו', גם לסרטים לא כשרים, ולכן אשרי מי שמתרחק מזה, ואין לו בביתו שום מחשב (מכשף), ומכל שכן וכל שכן שאסור להביא את זה בתלמוד תורה להראות להילדים, אפילו סרטי טבע וכו', כי לבסוף יתדרדרו עד התהום וכו'.

מה אומר לך היום יש קליפה עצומה שכובשת את כל חלקי טובה, ומקררת את האמונה ואת היראת שמים מבר ישראל, ומכניס בו כפירות ואפיקורסות, והוא הכלי משחית הנקרא אינטרנט, אייפד, בלקברי וכו', שבזה יכולים לראות כל מיני שיקוץ תיעוב עירום וזיהום, ומאמללים את עצמם וכו', ואת הילדים וכו', ולכן העיקר ראה לזרוק מהבית מחשב אינטרנט אייפד בלקברי אם יש לך דבר כזה, כי כך אמרו חכמינו הקדושים (סנהדרין מה.) אין יצר הרע שולט אלא במי שעיניו רואות; ואמר החכם "אין חוצץ בפני התאוה כעצימת העיניים" ואמר "אין לך אבר באברי האדם שיגרום לו מכשול כמו העיניים". ואני מוכרח להגיד לך שהרבה בתים נהרסו לגמרי רק מפני שהיה להם מחשב אינטרנט בבית, ואף שזה נדמה כאילו הגזמה וכו', אבל רבים נפלו בפח בשביל הכלי הארורה הזו וכו', ונשבר ביתם, ולבסוף התגרשו רחמנא לישזבן, ולכן אסור בהחלט שיהיה בבית מחשב אינטרנט, כי זה הורס את כל חלקה טובה של היהדות, ומורידה את היראת שמים עד השאול רחמנא לישזבן, ומה גם שמאבדים את הילדים, כי ילד שלוקח כלי משחית כזה בתוך ידו וכו', הוא כבר נופל בשאול תחתית ומתחתיו, ולכן אשרי מי שמבער את החמץ הזה מביתו, ואז השכינה תשמור עליו.

מכל שכן וכל שכן שאסור להראות את זה בתלמוד תורה שמלמדים שם יראת שמים, ובפרט ישיבה שנקרא על שם רביז"ל, צריכים לשמור על זה ביתר שאת ביתר עוז, כי מי עוד דאג על תיקון הברית כמו רביז"ל, ולכן אשרי ואשרי שמתרחק מהזוהמה הזו.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup