ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - על אף משכורתנו הגבוהה אין לנו ברכה בכסף
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
על אף משכורתנו הגבוהה אין לנו ברכה בכסף

שאלה:

מאת ג'קלין:
לכבוד הצדיק מיבניאל מוהרא"ש שליט"א. שה' יברך את הצדיק בבריאות איתנה והחלמה מהירה ושתזכו כבר לגור ביבנאל במהרה מתוך שמחה אמן. אני נשואה לבעלי מזה עשרים ושש שנים. לפני כעשר שנים השותף של בעלי לעבודה דאז סיבך אותו בענייני הכספים, ומאז אנחנו חיים בחובות עצומים. בהתחלה היו באים מעקלים ונושים והיינו ימים שלמים גם בלי חשמל. היום ברוך ה' יותר טוב, אנחנו משתכרים במשכורות גבוהות יחסית אבל זה אף פעם לא מספיק לנו. כל הזמן צצים חובות חדשים וזה יוצר אצלנו מתח וויכוחים. אני לא רואה איך אפשר להתקדם מפה, הבית שלנו זקוק לשיפוצים, אנחנו עובדים ומוציאים הרבה כוח ולא נהנים מהפירות. אני רוצה לבקש מהצדיק עצה בעניין הזה וברכה שנצליח ויהיה כבר השפע בתוך ביתנו. תודה רבה לצדיק אני מאוד מקווה שתשיב לנו חזרה.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ד' לסדר בהעלותך ט"ז סיון ה'תשע"ב

שלום רב אל ג'קלין תחי'

לנכון קבלתי את מכתבך.

תשואת חן לך על התפילות שאת מתפללת על רפואתי והחלמתי המהירה, יעזור הקדוש ברוך הוא שכל התפלות שלך יתקבלו לרחמים ולרצון לפני אדון כל.

העצה הראשונה לתת לכם שזה פשוט הצלת נפשות והחייאה מיידית וכו', זה להיות בשמחה, כי השמחה הוא רפואה לכל בין בגשמי בין ברוחני, ורביז"ל הדגיש מאד מאד על נקודת השמחה, ואמר (ליקוטי מוהר"ן חלק ב' סימן י') על ידי שמחה זוכים לישוב הדעת, כי בלי שמחה אדם מבוהל ומבולבל ולא יודע מה לעשות וכו'.

הנה הקדוש ברוך הוא עזר לכם התחתנתם כבר חצי יובל שנים, ועבר בנישואיכם עליות וירידות וכו', ולכן תשתדלי מאד להתחזק והעיקר לחזק את בעלך, כי תיכף ומיד כשאת תחזקי את בעלך ותתני לו גב, תראי ברכה בבית, כי כך אמרו חכמינו הקדושים (תנא דבי אליהו רבה פרק י' סימן ה') אין אשה כשירה אלא העושה רצון בעלה.

אני בטוח שבעלך לא רצה להסתבך וכו', אלא זה דבר רגיל אצלי שלא כדאי לקחת שותף אף פעם וכו', בשום עסק שבעולם וכו', כי לבסוף מתפרדים ואחד עובד על השני, ונשארים קרח מכאן וקרח מכאן וכו', ומאחר שקרה לכם מקרה מבאיש כזה וכו', תעשו התחלה חדשה רק לכבד אחד את השני, שאז השכינה תהיה בתוך הבית, כמאמרם ז"ל (סוטה יז.) איש ואשה זכו שכינה ביניהן, ואמרו (ירושלמי ברכות פרק ט' הלכה ח') אי אפשר לאיש בלא אשה ואי אפשר לאשה בלא איש אי אפשר לשניהן בלא שכינה, ובמקום שהשכינה נמצאת שם הברכה מצויה, רק שיהיה ביניהם שלום ואהבה גדולה מאד, כי שלום אמרו חכמינו הקדושים (שבת י) זה שמו של הקדוש ברוך הוא, ולכן אם מכניסים את הקדוש ברוך הוא בתוך הבית, זה נקרא שלום בית, היינו שמו של הקדוש ברוך הוא בתוך הבית.

ולכן תשתדלו מאד לסתום את כל החורים וכו', איפה שרק יש איזה חוב קטן או גדול, לאט לאט לשלם את זה כדי שלא תצטרכו להגיע שיעקלו לכם דברים וכו', וכן תתחילו לשפץ את הבית לאט לאט, ולא יקח הרבה זמן עד שהכל יהיה משופץ.

העיקר לא להכנס בלחץ, תזכרי טוב שיש לנו אב הרחמן הקדוש ברוך הוא אוהב אותנו, אם רק מבקשים ממנו מקבלים כל מה שרק רוצים, ולכן אני מאד מבקש אתכם תשמרו על שבת, כי כך אמרו חכמינו הקדושים (בראשית רבה פרשה י"א סימן א') על הפסוק (משלי י') "ברכת הוי"ה היא תעשיר ולא יוסיף עצב עמה" ברכת הוי"ה היא תעשיר זו השבת, שנאמר (בראשית ב' ג') "ויברך אלקים את יום השביעי", הרגע ששומרים שבת, נשפע שפע על כל ימי השבוע.

תבדקו את מזוזות ביתכם אם הם כשרות, וכן הבעל שיבדוק את התפילין אם הם כשרות, וישתדל מאד להניח בכל יום תפילין, ובזכות זה המזל שלכם יתהפך לטובה, ויתרחב לכם בגשמיות וברוחניות גם יחד, ונשמע ונתבשר בשורות משמחות.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup