ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - אנו עושים עליה מארה"ב. האם כדאי לנו לגור ביבנאל?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
אנו עושים עליה מארה"ב. האם כדאי לנו לגור ביבנאל?

שאלה:

מאת אמיר ונחמה:
אנו עולים מארצות הברית, וזיכנו הקב"ה לארבעה צדיקים וצדיקות קטנים. אנו חוזרים בתשובה על טהרת רבינו הקדוש ורבי נתן זצ"ל. ביקרנו ביבנאל במהלך השנה, ואנו חושבים אולי לעבור ליישוב, אך ישנם חששות - נשמח לקבל את עצת הרב בעניין.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ו' עש"ק לסדר בהעלותך י"ח סיון ה'תשע"ב

שלום וברכה אל אמיר ונחמה שיחיו

לנכון קבלתי את מכתבכם.

הנה חכמינו הקדושים אמרו (סוטה מז.) חן מקום על יושביו, ולכן אדם צריך לגור איפה שמושך אותו וכו', אי אפשר להגיד לאדם בוא לגור במקום פלוני וכו', כי זה תלוי בבחירה של אדם, ולכן תתפללו הרבה להקדוש ברוך הוא שיוליך אתכם על הדרך הנכונה, ותתחזקו יחד ביראת שמים שלימה, כי סוף כל סוף מה נשאר מאדם, רק מה שמחדיר בעצמו אמתת מציאותו יתברך, שכל דקה שאדם רק חושב ממנו יתברך מקיים מצות עשה של "ודבקת בו", להיות דבוק בו יתברך, ולהאמין שהוא נמצא ואין בלעדו נמצא.

אשרי מי שאינו מטעה את עצמו בזה העולם כלל, אלא ממשיך על עצמו תמיד אמונה פשוטה בו יתברך, ואז טוב לו כל הימים.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדכם תמיד שיהיה לכם הצלחה מרובה ובכל אשר תפנו תשכילו ותצליחו.

המאחל לכם שבת שלום
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

1 תגובות

    • 1.
    • אין על יבנאל עיר ברסלב בעולם!!!
      מאת: שמעון מדר
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup