ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - אני מרגיש בושה שאיני יכול לפרנס את משפחתי כראוי ונתמך על ידי הורי אשתי
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
אני מרגיש בושה שאיני יכול לפרנס את משפחתי כראוי ונתמך על ידי הורי אשתי

שאלה:

מאת קובי:
שלום כבוד הרב אני בן שלושים, נשוי ואב לתינוקת בת עשרה חודשים. ברוך השם, היא מכניסה בי שמחה ואושר גדול. בשנים האחרונות בעיקר מאז שהתחתנתי אני מתקרב לקדוש ברוך הוא, משתדל להתפלל ולדבר איתו כמה פעמים ביום גם שטוב לי וגם כשרע לי. אני מתקשה מאוד להתפרנס למרות שיש לי עסק ואני עובד גם כשכיר. אני מרגיש כאילו לא חשוב כמה נעבוד ונשקיע בסוף החודש לא נשאר כלום, ולא מתקדמים לשום מקום. מה גם שההורים של אשתי עוזרים בכסף ומתלוננים ומתערבים לנו בחיים. מאוד מאוד קשה לי עם זה ואני מרגיש בושה גדולה. אשתי היקרה, גדלה בבית חילוני ולא מבינה את החשיבות של התקרבות להשם יתברך וקשה לי עם זה נורא. אני לא רוצה לכפות עליה וליצור אנטי. אני כל הזמן חושב לעזוב הכול ולהתגרש בגלל כל הלחץ הזה, כאילו זה גדול עלי, כאילו אני לא מצליח לספק את צרכי אשתי וביתי ואני לא רוצה לצמצם אותם. מה יהיה? ומה עלי לעשות?

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום א' לסדר שלח כ' סיון ה'תשע"ב

שלום וברכה אל קובי נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

אתה צריך להודות ולהלל ולשבח להקדוש ברוך הוא שזימן לך אשה טובה אשה יקרה, ואתה צריך לשמור מאד מאד על כבודה, כי כך אמרו חכמינו הקדושים (בבא מציעא נט.) לעולם יהא אדם זהיר בכבוד אשתו, שאין ברכה מצויה בתוך ביתו של אדם אלא בשביל אשתו, שנאמר (בראשית י"ב) "ולאברם הטיב בעבורה" והיינו דאמר להו רבא לבני מחוזא, אוקירו לנשייכו כי היכי דתתעתרו (תכבדו ותייקרו את נשותיכם כדי שתתעשרו) ואמר רביז"ל (ליקוטי מוהר"ן חלק א' סימן ס"ט) שעיקר העשירות בא בזכות האשה. ועל ידי שתכבד ותייקר את אשתך יהיה הברכה מצויה בתוך ביתך.

חס ושלום שלא יעלה בדעתך לרגע להתגרש וכו', כל הבעיה שלך הוא רק מחמת שאתה נמשך אחר העצבות והעצלות וכו', ואתה מלא מרירות ודכאון וכו' וכו', ולכן תעשה כל מה שביכולתך להתחזק להיות בשמחה, כי השם של פרנסה שהוא חת"ך היוצא מפסוק (תהלים קמ"ה) פותח' את' ידיך', יוצא גם מפסוק (דברים ט"ז ט"ו) והיית' אך' שמח', ולכן הדבר הראשון אתה צריך להשתדל להיות מאד מאד בשמחה, ולשמח את עצמך, ואף שאני יודע שמאד מאד קשה לך ומר לך החיים ממוות, עם כל זאת עם עצבות ומרירות ודאגות לא תבוא לשום דבר, אלא תסתבך יותר, ולכן הדבר הראשון רק להיות בשמחה, ואם תאמר במה יש לי לשמוח? הרי אני עני ואביון ומלא חובות? אלא דע לך שחכמינו הקדושים אמרו (נדרים מא.) אין עני אלא מדעת, עיקר העניות תלוי בחסרון דעת, כי המאמין האמיתי שמאמין שאין בלעדו יתברך כלל, והכל לכל אלקות גמור הוא, והוא יתברך מנהיג את עולמו בחסד וברחמים בצדק ובמשפט, ודבר גדול ודבר קטן לא נעשה מעצמו אלא בהשגחת המאציל העליון, עד כדי כך שאמרו חכמינו הקדושים (חולין ז:) אין אדם נוקף אצבעו מלמטה אלא אם כן מכריזין מלמעלה; שאדם לא מקבל מכה קטנה באצבע קטנה אם לא מכריזין על זה קודם מלמעלה, האדם הזה הוא תמיד שמח, ואמר רביז"ל (ספר המדות אות ממון סימן פ"ג) אמונה הוא טוב לפרנסה; ולכן בזה שתשמח עם נקודת יהדותך שנבראת יהודי ושלא עשני גוי כגויי הארצות, השמחה והאמונה הזאת, יפתח לך כל צינורי השפע והפרנסה.

וכן תשתדל לשמח את אשתך, כי כך אמרו חכמינו הקדושים (קידושין לד:) אשה בעלה משמחה; וככל שתשמח יותר את אשתך יתרחב דעתך ותראה שעל ידי זה יושפע עליך שפע גשמי ושפע רוחני.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup