ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - אני רוצה להתחזק באמונה, אך הסביבה מקשה עלי ולועגת לי
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
אני רוצה להתחזק באמונה, אך הסביבה מקשה עלי ולועגת לי

שאלה:

מאת נופר אביטל:
לכבוד הצדיק מוהרא״ש נ״י. אני רוצה להתחזק באמונה שלמה שרק הקדוש ברוך הוא נמצא פה ולהתמסר רק אליו לקיים את הכול, אך קשה לי, כי לא באתי ממקום חרדי וסביבה דתית ורק השנה אני חוזרת בתשובה. יש בחוץ בלבולים ויצר הרע וחברות שלא אוהבות את זה ואומרות לי שאני מגזימה. וכן אנשים אומרים לי "אין ה׳ והכל זה סיפורים זה הכול מהטבע שפעם כוכב התפוצץ והכל נוצר"... יש לי חבר שנה והוא מתחזק גם, ואין לנו עכשיו בית איפה לגור, אז אנחנו נשארים ככה ולא מתחתנים. וגם לא רציונלי שנגור עם ההורים. תייעץ לי בבקשה.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום א' לסדר שלח כ' סיון ה'תשע"ב

שלום רב אל נופר אביטל תחי'

לנכון קבלתי את מכתבך.

אין את יכולה לתאר ולשער את גודל הזכות שיש לך שזכית לחזור בתשובה, כי אצלו יתברך בעל תשובה מאד מאד חשוב, כמאמרם ז"ל (ברכות לד) במקום שבעלי תשובה עומדים, שם אין צדיקים גמורים יכולים לעמוד, ואמרו (פסחים קיט.) ידו של הקדוש ברוך הוא פרוסה תחת כנפי החיות כדי לקבל בעלי תשובה.

ולכן את צריכה מאד מאד לשמוח על נועם חלקך, העיקר לא להכנס בויכוחים עם אף אחד וכו', כי כך אמר איוב (איוב ט"ז ג') "הקץ לדברי רוח או מה ימריצך כי תענה", כוכב התפוצץ... כמו שאחד יספר לך שהיה לו בקבוק דיו ושפך את זה על נייר לבן, ופתאום יש לך ספר עם סיפורים מדהימים... ולכן אל תבלבלי את עצמך משום דבר.

רק דעי לך שצריכים להתחתן מה שיותר מהר, אסור לחיות ככה עם בחור וכו', יעזור הקדוש ברוך הוא ששניכם תמצאו עבודה, ותוכלו להתחתן מה שיותר מהר.


הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפני תשכילי ותצליחי.


המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

1 תגובות

    • 5.
    • מאת: אליעזר
      אני חילוני וכעת בגיל 55 לאחר מספר דברים קשים שעברו עלי . הבנתי שיש אלוקים וכל הזמן חייתי חיים ריקים מתוכן עכשיו אהי מתחיל לחזור בתשובה ושמח על כך רוצה את ברכת כבוד הרב לרפואה שלימה וזוגית להקמת בית דתי.
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup