ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - האם להתפלל בבית כנסת ברסלבי שיש בו דיבורים או להעדיף מקום אחר?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
האם להתפלל בבית כנסת ברסלבי שיש בו דיבורים או להעדיף מקום אחר?

שאלה:

מאת יוסף:
לכבוד הצדיק שלום וברכה. ברצוני לשאול, אם יש לי בעיר שני בתי כנסיות, אחד בית מדרש על שם רבינו אבל בלי הנהגה, ולפעמים יש דיבורים שם. או בית כנסת של אחד מגדולי הדור שמאוד מעורר לעבודתו יתברך ויש שם סדר מופתי והרגשה מיוחדת. היכן עדיף להתפלל והאם יש עניין למסור נפש להתפלל במקום של שם רבינו על פי דברי רבי נתן הקדוש בהלכות שבת, שדיבר בשבח בתי כנסיות ומדרשות שעל שם הצדיק? רפואה שלמה לכבוד הרב.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום א' לסדר שלח כ' סיון ה'תשע"ב

שלום וברכה אל יוסף נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

זה ברור שעדיף להתפלל בבית הכנסת הנקרא על שם הצדיק, עם כל זאת אם יש שם הפקירות בבחינת (שופטים י"ז ו') "בימים ההם אין מלך בישראל איש הישר בעיניו יעשה", ובפרט שמדברים באמצע התפלה וכו', עדיף להתפלל בבית הכנסת שיש שמה סדר וכו', ובפרט שבמקום הזה מעוררים אותו לעבודת השם יתברך, כי אדם צריך להסתכל על עצמו איפה טוב לו ולילדיו וזה העיקר.

הקדוש ברוך הוא יעזור שכל בית הכנסת הנקרא על שם רביז"ל לא יבזה את שמו הקדוש, אלא שידברו שמה רק מעצותיו הקדושים, כי רביז"ל נמצא רק במקום שמדברים ממנו ומקיימים את עצותיו הקדושים ואת דבריו, כי אם יש בית הכנסת על שם רביז"ל ושמה בכלל לא מדברים מרביז"ל, רק הכל הפקר וכו', עבדא בהפקירא ניחא ליה וכו', אזי צריכים לדעת שרביז"ל לא נמצא שמה, כי הוא נמצא רק במקום שמדברים ממנו.

הקדוש ברוך הוא יצליח את דרכך, ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup